درباره آشپزخانه

8 روش تخلیه سینک ظرفشویی آشپزخانه

8 روش تخلیه سینک ظرفشویی آشپزخانه

 8 روش پاک کردن راه تخلیه سینک ظرفشویی آشپزخانه : پروژه های زیادی در خانه ای شما هست که تعمیرات فقط با کمی دانش فنی و مقداری گیریس کاری انجام میشود. در اینجا، ما چندین روش را برای پاک کردن و تخلیه ظرفشویی آشپزخانه بدون تماس با لوله کش به شما آموزش می دهیم.

تا هنگامی که سینک ظرفشویی مسدود نشده تخلیه شود، این می تواند یک احساس درماندگی باشد. با گیر کردن آب و پیشخوانی پر از ظروف کثیف که منتظر تمیز شدن هستند، ممکن است وسوسه انگیز باشد که به تلفن دست بزنید و با لوله کش تماس بگیرید تا مشکل را برای شما برطرف کند. اما قبل از انجام این کار، ابتدا این روش های آسان را بخوانید و خودتان برای پاک کردن قفل تخلیه اقدام نمایید.

1. با آب جوش شروع کنید

این ساده ترین و کم هزینه ترین راه حل از همه است که باعث می شود بهترین راه حل ابتدا باشد. نحوه کار:

یک کتری یا قابلمه آب را روی اجاق گاز قرار دهید و بجوشانید.

در حالی که منتظر گرم شدن آب هستید، تا آنجا که می توانید آب گیر افتادع را در سینک ظرفشویی خارج کنید، با استفاده از یک لیوان یا گلدان کوچک، آب را بردارید.

کل کتری آب را در سینک ظرفشویی بریزید و بگذارید چند دقیقه بماند. اگر آب بدون تخلیه در سینک بیاستد، این بدان معناست که گرفتگی هنوز در آن وجود دارد.

به آب حدود پنج دقیقه فرصت دهید تا خنک شود و سپس آن را با بیرون کشیدن تا آنجا که ممکن است آب خنک شده را با یک کوزه یا ظرف کوچک بیرون بیاورید و آن را در یک سینک یا توالت دیگر بریزید.

دوباره مراحل را امتحان کنید. برای جابجایی گرفتگی ممکن است لازم باشد چندین بار روند را تکرار کنید، اما این استراتژی اغلب در بسیاری از انواع انسداد و گرفتگی کار می کند.

2. دفع زباله را بررسی کنید

یکی از کارهای بعدی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید دفع زباله شما مشکلی ایجاد نمی کند. یک راه مسدود شده می تواند به راحتی تخلیه را متوقف کند، بنابراین یک یا دو دقیقه دفع را با آب گرم انجام دهید تا ببینید آیا راه باز می شود. اگر خروجی بیش از حد گرم شده و به طور خودکار خاموش شود، ممکن است لازم باشد آن را دوباره در پایه راه اندازی کنید. کلید روشن / خاموش پایه را می توان در کنار یا پایین واحد دفع در زیر ظرفشویی پیدا کرد.

3. از نمک و آب جوش استفاده کنید

پس از خارج کردن هرچه بیشتر آب ایستاده از سینک ظرفشویی، حدود نیم فنجان (½ فنجان) نمک را در تخلیه بریزید. سپس حدود یک چهارم آب جوش در آن بریزید. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس با آب داغ بشویید تا مخلوط پاک شود.

4. سرکه و جوش شیرین را امتحان کنید…

قبل از این که این روش را امتحان کنید، هرگونه آب ایستاده را بردارید. حدود یک فنجان جوش شیرین را در آبکش بریزید و به دنبال آن مقدار مساوی سرکه سیب بریزید. راه به زودی شروع به حباب زدن می کند. وقتی فروکش کرد، درپوش را بگذارید و حدود 15 دقیقه صبر کنید. بعد، آب گرم را راه اندازی کنید تا ببینید آیا گرفتگی برطرف می شود یا خیر. اگر آب در حال تخلیه است، یک بار دیگر این روند را تکرار کنید، اما سرعت آن کمتر از حد معمول است (این بدان معناست که هنوز گرفتگی کاملاً پاک نشده است).

5. یا جوش شیرین و نمک را امتحان کنید

حدود یک فنجان جوش شیرین را با نصف فنجان نمک مخلوط کنید و این مخلوط را در آبکش بریزید. این ترکیب دیگری است که می تواند گرفتگی غرق شدن را پاک کند. اجازه دهید این مخلوط برای چند ساعت بماند ، سپس با آب جوش شستشو دهید. اگر بار اول کار نکرد ، می توانید این فرآیند را دوباره تکرار کنید.

6. پیستون را بیرون بیاورید

اگر هر کدام از روش های خانگی قبلی در تمیزکردن راه تخلیه سینک ظرفشویی موفق نبودید ، وقت آن است که به یک پیستون خانگی مشترک بروید. اگر سینک ظرفشویی دوتایی دارید ، ابتدا با پارچه مرطوب یا درپوش تخلیه روی سینک دیگر را ببندید. شما باید یک مهر و موم محکم در اطراف پیستون ایجاد کنید، بنابراین کنار ظرفشویی را که قصد دارید آن را غوطه ور کنید با آب کافی پر کنید تا زنگ پیستون را بپوشاند. پیستون را محکم روی آبکش قرار دهید و چندین بار با شدت غوطه ور شوید. وقتی می شنوید که مکش مسدود شده است، پیستون را خارج کرده و آبکش را به مدت چند دقیقه با آب گرم بشویید.

7. سیفون یا تله P را تمیز کنید

تله P در منحنی لوله تخلیه زیر سینک ظرفشویی است که معمولاً در داخل کابینت قرار دارد. برای پاک کردن گرفتگی ممکن است لازم باشد سیفون تخلیه آشپزخانه خود را تمیز کنید. یک تشت یا سطل را زیر آبکش قرار دهید تا آب یا بقایایی که ممکن است بیرون بیاید را بگیرید. سیفون را از لوله تخلیه باز کنید و هر آنچه را که گیر کرده است پاک کنید. سپس دام P را تعویض کنید (اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات محکم و بسته است) و برای چند دقیقه آب گرم را از طریق لوله ها عبور دهید.

8. مار لوله بازکن را امتحان کنید

مار لوله بازکن که گاهی اوقات اوگر نامیده می شود، ابزاری مفید است که می تواند گرفتگی در سیستم تخلیه زیر ظرفشویی آشپزخانه شما را تمیز کند. شما باید لوله تخلیه و سیفون را که در زیر سینک آشپزخانه قرار دارد را جدا کنید تا “لوله خرد” یا “بنیان” را که در پشت دیوار کابینت عبور می کند، ببینید. این جایی است که شما مار را درون لوله قرار می دهید تا زمانی که احساس مقاومت در برابر گرفتگی می کنید ادامه دهید.

منبع: ahs.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 − = 71