درباره آشپزخانه

6 نکته برای افزایش طول عمر یک اجاق گاز

6 نکته برای افزایش طول عمر یک اجاق گاز

به طور متوسط ​​فر باید چه مدت دوام بیاورد؟ اطمینان حاصل کنید که می توانید بیشترین بهره را از اجاق گاز خود ببرید و عمر آن را افزایش دهید.

فکر می کنید با اتومبیل تون دویست هزار مایل رفته اید؟ شاید سیصد هزار؟ اگر با مراقبت بوده بله ممکن است. اما در مورد آن اجاق گاز آشپزخانه شما چطور؟ دقیقاً مانند اتومبیل ها، کلید طول عمر در نگهداری مداوم و معمول است. بیایید بررسی کنیم که فرها چه مدت دوام می آورند و چگونه می توانید عمر شما را افزایش دهند.

روزهای خوب گذشته

اگر آنقدر بزرگ شده اید که بخاطر می آورید چه زمانی تلفن ها به دیوار وصل می شده اند والدین شما احتمالاً اجاق گاز طلا داشتند که تا زمانی که شما به اندازه کافی بزرگ نشده اید و نمی توانید اجاره ان را پرداخت کنید. اجاق ها و تجهیزات آن، مانند اتومبیل ها، از فلز سنگین تر ساخته می شدند و بیشتر مکانیکی بودند.

فرها امروزه از مواد سبک تری مانند پلاستیک ساخته شده اند و از قطعات الکترونیکی استفاده می کنند. بخشی برای راحتی و بخشی برای زیبایی، اکنون نمایشگرهای LCD و صفحه های لمسی نیز امری عادی هستند. متأسفانه ، در طول عمر متوسط ​​اجاق گاز امروز در مقایسه با دهه های گذشته یک معامله وجود دار د. و اجاق گاز در مقابل برقی؟ به طور متوسط ​​می توانید انتظار داشته باشید که اجاق برقی شما 13 سال، برای این روزها و اجاق گاز شما 15 سال دوام دارد. اما، مانند هر چیز دیگر، هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، سریعتر فرسوده می شود. استفاده روزمره برای یک خانواده پنج نفره فرسودن اجاق گاز را سریعتر از گرم کردن یک پیتزای منجمد چند بار در ماه، انجام می دهد.

مرتبط: طول عمر لوازم خانگی مدرن

بهترین مارک ها

ماندگاری طولانی مزایای خود را دارد. به عنوان مثال، شرکت هایی که حدود صد سال است لوازم خانگی تولید می کنند، همچنین مهمترین گزینه برای خرید لوازم خانگی هستند. مهم است که وقتی خود را در بازار خرید یک محصول جدید پیدا کردید، به آن توجه کنید.

گسترش طول عمر آن

بهترین راه برای افزایش طول عمر اجاق گاز شما؟ فقط کمی تمیز نگهش دار.

تمیز نگه داشتن اجاق گاز تفاوت ایجاد می کند. ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن، برداشتن هر نوع آلودگی در هنگام وقوع است. گرچه این همیشه امکان پذیر نیست. بعضی اوقات باید منتظر بمانید تا فر خنک شود. با تجمع چربی و نشت، اجاق برای انجام وظیفه خود، به ویژه عناصر گرمایشی، باید بیشتر کار کند. این امر همچنین باعث مصرف بیشتر انرژی می شود.

از ویژگی خود تمیز کردن استفاده نکنید. اگر اجاق گاز شما دارای ویژگی تمیز کردن خود است، از آن استفاده نکنید. به نظر ایده خوبی می رسد – استفاده از گرمای شدید برای سوزاندن تجمع – اما این بیش از حد گرما زودرس اجاق شما را فرسوده می کند. قفسه ها را بیرون بیاورید و یا آنها را با دست بشویید و یا آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

مرتبط: چگونه یک کوره را به درستی تمیز کنیم

قابلمه های قطره ای را تمیز کنید. وقتی نگاه خسته کننده پیدا کردند، آنها را جایگزین کنید. آنها خیلی گران نیستند. و اگر اجاق برقی دارید، از بسته بندی قابلمه های قطره ای در فویل خودداری کنید. فویل فرصتی احتمالی برای اتصال کوتاه عنصر گرم کننده است.

مرتباً مهر و موم درب اجاق را بررسی کنید که مثلا آب و هوا به داخل و خارج وارد نشود، چون مهر و موم درب گرما را در داخل اجاق نگه می دارد. این باعث می شود اجاق گاز شما بیش از حد کار نکند و آشپزخانه شما را خنک تر باشد.

آن را به یک محافظ برق متصل کنید. هیچ وقت نمی دانید چه موقع ممکن است یک افزایش ناگهانی برق اتفاق بیفتد.

در یک ضمانت خانگی سرمایه گذاری کنید که همه چیز شما را پوشش دهد و از این طریق می توانید هزینه های گران مربوط به خرابی غیرمنتظره اقلام تحت پوشش مانند اجاق گاز را به حداقل برسانید. بعلاوه، می توانید راحت تر باشید و بدانید که مشکل شما توسط یک متخصص حرفه ای حل و فصل شده است.

مرتبط: 5  نکته در مورد تعمیر لوازم خانگی برای بازدید از خدمات شما

با اجرای این شش کار ساده، ممکن است اجاق شما مدت ها پس از عبور دستگاه از حد انتظار، به کار خود ادامه دهد.

متن: ahs.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

62 − = 59