درباره آشپزخانه

گزینه های سینک ظرفشویی

گزینه های سینک ظرفشویی

هنگام کاوش در گزینه های سینک ظرفشویی جدید، متوجه خواهید شد که آنها در مواد مختلفی ساخته شده اند. در حالی که دوام بسیار مهم است، همچنین مهم است که مواد سینک ظرفشویی که انتخاب می کنید از لحاظ زیبایی به خوبی در موضوع فضای شما قرار گیرد.

گزینه های سینک ظرفشویی استیل

سینک های شومنه ای

سینک ظرفشویی های آشپزخانه از خشت متراکم ساخته شده است که در دمای بسیار بالا حرارت داده می شود، تا خاک رس را به پوشش مینای چینی آن متصل کند. سینک های نسوز، با مواد با دوام دیگر در برابر زنگ زدگی، تغییر رنگ و محو شدن مقاوم هستند. پایان صاف و براق باعث تمیز کردن و نگهداری آنها می شود. سینک ظرفشویی های آشپزخانه ساخته شده از شومینه در سایه های سفید، سیاه، خاکستری، بژ، بیسکویت و آبی در میان بسیاری دیگر موجود است.

سینک های چدنی

این سینک ظرفشویی ها از چدن سنگین و جامد ساخته شده اند و هسته آنها تقریباً غیرقابل تخریب است. سینک های چدنی که به دوام خود معروف هستند، حاوی پوشش مینای چینی هستند که باعث می شود آنها از نگهداری بسیار کمی برخوردار شوند و سریع تمیز شوند. بسیاری از سینک ظرفشویی ها با رنگ سفید ارائه می شوند، اما گزینه های رنگ دیگری نیز برای انتخاب وجود دارد مانند بیسکویت، سیاه، سایه های برنزه، و حتی آبی یا سبز.

سینک های مسی

سینک های مس مانند فولاد ضد زنگ در ضخامت های مختلف از 20 سنج تا 14 سنج ساخته می شوند (هرچه عدد کمتر باشد، فلز ضخیم تر است). یک سینک مس واقعی با 99.9٪ مس خالص ساخته می شود، که آنها را به طور طبیعی ضد میکروبی می کند تا باکتری های مضر را از بین ببرد. از آنجا که مس حاوی ماده زنده است، برای حفظ ظاهر جدید شستشو با پاک کننده مخصوص مس، برای جلوگیری از خوردگی و تغییر رنگ، توصیه می شود که از برخی موارد نگهداری اضافی استفاده شود. با این حال، با تمیز کردن و اپیلاسیون کمتر، می توانید به سینک ظرفشویی مس خود اجازه دهید که یک پتینه طبیعی زیبا ایجاد کند تا واقعاً یک نوع خاص باشد.

سینک های استیل

مسلماً محبوب ترین نوع سینک آشپزخانه، سینک های استیل ضد زنگ از 14 (ضخیم تر)، 16 یا 18 (رقیق تر) سنج، از فولاد ضد زنگ یا همان استیل درجه 304 ساخته شده اند. آنها به طور معمول در قسمت زیرین خود از روکش مواد کاهش دهنده صدا استفاده می کنند و در برابر خرد شدن و ترک خوردگی مقاوم هستند. فولاد ضد زنگ همچنین از مقاومت طبیعی در برابر لکه های مواد غذایی اسیدی و نوشیدنی برخوردار است و ضد زنگ است. این ماده به دلیل سازگاری با هر طرح آشپزخانه یک انتخاب معمول است.

سینک های کامپوزیت گرانیت

کامپوزیت گرانیت ماده ای است که از ترکیبی از سنگ های گرانیت و رزین های اکریلیک ساخته شده است. نتیجه ان یک ماده با کیفیت بالا، با نگهداری کم و فوق العاده بادوام است که به طور خاص برای استفاده روزانه طراحی شده است. سینک ظرفشویی های کامپوزیتی گرانیتی در طیف گسترده ای از رنگ های خنثی متناسب با دکوراسیون اطراف موجود است و غالباً دارای درب های مجتمع و سوراخکاری شیر آب هستند.

سینک های سنگ طبیعی

سینک ظرفشویی های سنگ طبیعی از انواع مرمر، گرانیت، یا تراورتن ساخته می شوند که در طیف گسترده ای از رنگ های منحصر به فرد موجود هستند. از آنجا که آنها از یک قطعه سنگ طبیعی تراشیده شده اند، هیچ دو ظرفشویی یکسان نیستند، بنابراین هرگز نگران داشتن همان سینک همسایه خود نخواهید بود. مانند مس، سینک های سنگ طبیعی به نگهداری کمی بیشتر از دیگر سینک ها نیاز دارند. بسته به تعداد دفعات استفاده از سینک، باید هر چند ماه یکبار آب بندی شود.

گزینه های سینک ظرفشویی گرانیتی

لگن یگانه، دو ظرف یا سه ظرف؟

انتخاب بین یک، دو یا سه کاسه برای سینک آشپزخانه جدید مربوط به اولویت شخصی شماست و باز هم نحوه استفاده از سینک ظرفشویی. میزان پخت و پز انجام شده در خانه ، اندازه خانواده و نحوه شستن ظروف باید تعیین کننده تعداد کاسه های ظرفشویی شما باشد.

سینک ظرفشویی های تک کاسه حاوی یک حوض بزرگ است. این سینک ظرفشویی ها برای کسانی که غالباً با قابلمه بزرگ ، سینی و صفحه پخت غذا می پزند بسیار عالی و مناسب هستند. شما می توانید تعداد بیشتری از این وسایل بزرگتر را به راحتی در یک ظرفشویی کاسه ای جای دهید و هنوز جا برای تمیز کردن دست دارید بدون اینکه تقسیم کننده کاسه مانع از آن شود.

سینک ظرفشویی های دو کاسه ای عالی است اگر به صورت دستی خانواده شما بیشتر ظروف را بشوید. جدا کردن کاسه ها به شما امکان می دهد یک طرف سینک را برای خیساندن و شستشو با آب پر کنید، در حالی که طرف دیگر برای شستشو و خشک شدن اختصاص بدهید. از هر کاسه ای که استفاده می کنید، داشتن این جدایی می تواند خوب باشد.

برخی از سینک ظرفشویی های بزرگ آشپزخانه حتی ممکن است دارای سه کاسه باشند که باعث جدایی بیشتر می شود. در سینک ظرفشویی های سه گانه، به طور معمول دو کاسه بزرگ و یک کاسه کوچک وجود دارد. این طرح به شما امکان می دهد سینک ظرفشویی خود را کاملاً از حوضه هایی که ظروف در آن ذخیره و شسته می شوند، جدا کنید، یا یک کاسه برای قرار دادن ظروف کوچک آشپزی و ظروف نقره ای در دیگری.

عوامل دیگری که باید در نظر گرفت


بیشتر سینک ظرفشویی های آشپزخانه و همچنین سینک های ساخته شده از کامپوزیت گرانیت دارای سوراخ های شیر آب از قبل سوراخ شده در لبه عقب هستند. این به شما این امکان را می دهد که شیر آب را به جای اینکه روی صفحه پشت شیر ​​و دیوار نصب کنید، روی سینک ظرفشویی قرار دهید. همچنین می توانید از این سوراخ ها برای افزودن ظروف دست ساز یا صابون ظرف مخصوص پیشخوان استفاده کنید.

محل تخلیه در سینک های آشپزخانه متفاوت است. در حالی که بسیاری از مالکان خانه ترجیحی برای قرار دادن فاضلاب ندارند، بعضی از آنها سوراخ تخلیه افست (به معنای سمت چپ ، سمت راست یا سمت عقب سینک ظرفشویی) را ترجیح می دهند به جای اینکه آن را در حوضچه متمرکز کنند. مطمئن شوید که سینک ظرفشویی مورد نظر شما محل تخلیه مورد نظر شما باشد یا لوله کشی موجود شما را تعیین کند.

یک عامل غالباً نادیده گرفته شده هنگام خرید سینک ظرفشویی جدید، اندازه آشپزخانه واقعی است که در آن قرار دارد. بسیاری از مردم یک آشپزخانه بزرگ و خیره کننده را در آشپزخانه خود که دوباره طراحی شده است، آرزو می کنند، اما اگر آشپزخانه شما کمی تنگ باشد، ممکن است از یک ظرفشویی غول آسا خوشحال نشوید. از طرف دیگر، اگر آشپزخانه بسیار بزرگی دارید، احتمالاً نمی خواهید یک سینک ظرفشویی کم حجم در طرح گم شود.

صفحه تخلیه یکپارچه ویژگی دیگری است که گاهی روی سینک ظرفشویی آشپزخانه ارائه می شود. استفاده از تخته های تخلیه به عنوان بستری برای خشک کردن ظروف و ظروف آشپزی بسیار مناسب است، زیرا آب از سطح شیبدار و شیاردار تخلیه شده و به داخل سینک می رود.

منبع: signaturehardware.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 6