درباره آشپزخانه

چگونه یک آشپزخانه کوچک را وسیع جلوه دهیم

آشپزخانه کوچک


چگونه یک آشپزخانه کوچک را وسیع جلوه دهیم : اکثر خانه ها و آپارتمان ها دارای آشپزخانه های کوچکی هستند که فقط برای یک آشپز طراحی شده اند. اگرچه داشتن یک آشپزخانه کوچک چندان بد نیست – فقط باید در فضایی که دارید خلاقیت به خرج دهید. این نکات فوق را در مورد چگونگی به حداکثر رساندن فضای داخل آشپزخانه خود بررسی کنید.

ذخیره سازی کمد هوشمند

زمانی که همه چیز در جای خود باشد و دسترسی به آن آسان باشد، روال کارهای روزانه دلپذیر خواهد بود. با این حال، بسیاری از کمدهای پایین عمیق هستند و دسترسی به آنها دشوار است، به خصوص آن گوشه های مزاحم. با چند راهکار ذخیره سازی هوشمند، از کمدهای خود نهایت استفاده را ببرید. این می‌تواند شامل یک سطل زباله بیرون‌کش شود که بیرون آوردن سطل زباله را آسان‌تر می‌کند، کشوهایی به جای کابینت‌های پایین‌تر تا وسایلتان بدون اینکه در حفره های تاریک باشند به سمت شما حرکت کنند.

مینیمالیست

در عصر حاضر مینیمالیست بودن می تواند چالش برانگیز باشد، وقتی وسایل مختلفی وجود دارد که دوست دارید داشته باشید، خواه کاپوچینو ساز، یا یک میکسر با رنگ مورد علاقه تان باشد، یا یک ظرف کاسه ای. متاسفانه در شکل و اندازه یک آشپزخانه کوچکتر ممکن است نتوان به طور موثر این موارد را داشت و می تواند آشپزخانه شما را کمتر کاربردی کند. ممکن است لازم باشد بین وسایل مورد علاقه خود انتخاب کنید که کدام باید بماند و کدام باید برود. اگر وسیله ای هست که هر روز از آن استفاده می کنید، بهتر است آن را روی میز خود نگهداری کنید. اما اگر چیزی است که فقط گهگاه از آن استفاده می کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آن را در کابینت های بالا دست قرار دهید.

دید خود را گسترش دهید

یک آشپزخانه کوچک زمانی که عناصر خاصی را در جای خود داشته باشد دید شما را گسترش می دهد و کمتر احساس محدودیت می کنید. از طرف دیگر، می‌توانید یک سیستم تهویه روبه‌رو انتخاب کنید که در مواقعی که به آن نیاز دارید بالا می‌آید و زمانی که شما نیاز ندارید از دید شما خارج می‌شود. یکی دیگر از راه های عالی برای گسترش دید، انتخاب قفسه های باز یا درهای شیشه ای در کابینت های انتخابی است که اندازه واقعی فضای شما را نشان می دهد.

از دیوارهای خود استفاده کنید

هر فضای دیوار باز در آشپزخانه شما می تواند مکانی برای گسترش فضای ذخیره سازی باشد. می‌توانید از قلاب‌ها برای آویزان کردن قابلمه‌ها و تابه‌ها، پیش‌بند، ادویه‌ها و وسایل نظافتی استفاده کنید. همچنین می توانید از این فضا برای آویزان کردن یک قفسه برای نگهداری ظروف اضافی، مواد فله و سایر لوازم استفاده کنید.


به سمت بالا کار
بسیاری از آشپزخانه ها فضایی بین کابینت های بالایی و سقف دارند. در حالی که برخی از افراد دوست دارند بشقاب ها و تزئینات را در اینجا آویزان کنند، پیشنهاد می کنیم از این فضا به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی برای ظروف بزرگ، اجاق، یا هر چیز اضافی دیگری که هر روز استفاده نمی کنید استفاده کنید.

 یافتن راه های خلاقانه برای افزودن قابلیت به خانه شما یکی از کارهای مورد علاقه ما است. با یکی از طراحان متخصص آشپزخانه ما قرار ملاقات بگذارید تا امروز راه هایی برای اضافه کردن فضای ذخیره سازی به آشپزخانه خود بیابید!

منبع: brayandscarff.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 − 47 =