درباره آشپزخانه

چگونه آشپزخانه خود را اساسی تمیز کنیم

چگونه آشپزخانه خود را اساسی تمیز کنیم

چگونه آشپزخانه را تمیز کنیم : فکر تمیز کردن آشپزخانه شما می تواند ترسناک باشد، اما احساس بهتری نسبت به فضای تمیز وجود دارد. به شما کمک می کنیم تا آشپزخانه شما بی عیب و نقص باشد!

این یک تمرین عملی نیست، این واقعیت است؛ نظافت اساسی آشپزخانه. پس از آن منطقه نه تنها شگفت انگیز به نظر می رسد، بلکه تمیز کردن آشپزخانه شما نیز از شر بوی نامطبوع و ناخوشایند آشپزخانه خلاص می شود – و حتی ضد عفونی هم انجام می دهیم.

1. مکان را خلوت کنید تا مسیر کار مشخص شود.

ما قصد داریم از بالا به پایین، داخل و خارج تمیز کنیم. اما برای انجام این کار، شما به فضا احتیاج دارید. همه چیزهایی را که در آشپزخانه نیست از آشپزخانه خارج کنید. پیشخوان ها را خالی کنید. صندلی ها را از دوره جزیره یا میز صبحانه حرکت دهید. سطل زباله را خالی کنید (و آماده شوید تا دوباره آن را پر کنید). کتابهای آشپزی و دستگیره ها را بردارید.

2. یک ظرفشویی یا وان را با آب پر کنید تا زمان خیساندن فراهم شود.

اگر یک سینک بزرگ و عمیق دارید، بعداً به آن نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت، از وان مجاور استفاده کنید. آن را با آب گرم و مواد شوینده ظرفشویی پر کنید. ما می خواهیم اجازه دهیم بعضی چیزها، مانند صفحه گرمای مایکروویو، قفسه های اجاق گاز، سطح اجاق، و رنده ها، ظروف و ماشین ظرفشویی و کشوهای زیری یخچال خیس شوند. اگر از وان استفاده می کنید، باید حوله ای در پایین آن قرار دهید تا جلد آن خراشیده نشود.

3. ابتدا با بزرگترین دستگاه، یخچال شروع کنید.

این تمیز کردن اساسی است، بنابراین آن را خالی کنید. وسایل را بر روی پیشخوان بگذارید، سطل آشغال را در نزدیکی آن قرار دهید. اگر سطل یخ ساز دارید، از شر یخ خلاص شوید. سپس سطل آشغال را درون ظرفشویی قرار دهید تا خیس بخورد. هر چیزی کهنه باشد، آن را تکه تکه کنید. باقیمانده های مشکوک را به بیرون پرت کن! هر ظرف قابل استفاده مجدد باید در ظرف غوطه ور شود. دیوارها، قفسه ها، درب و واشرها را با یک تمیز کننده غیر سمی پاک کنید. و در هنگام جایگزینی مواد غذایی، حتماً مجالی برای گردش هوای سرد در اطراف همه چیز بگذارید و دریچه ها را مسدود نکنید.

4- وسایل روشنایی و رجیسترهای هوای مرکزی باید گرد گیری یا تمیز شوند.

حالا باید بالا برویم. برای این کار ممکن است به یک نردبان نیاز داشته باشید. حتماً نزدیک چراغ ها برای زدودن تار عنکبوت اقدام کنید. حباب و گوی را از چراغ های نصب شده روی سطح یا آویز برداشته و با یک شیشه پاک کن خانگی یا آب و یک پارچه میکرو الیاف، تمیز کنید. در مرحله بعدی، اگر پنکه سقفی دارید، تمیز کنید. اگر گرد و غبار به زمین بیفتد مشکلی نیست – بعداً کف را تمیز می کنیم. اگر قفسه گلدان آویز دارید، گلدان ها را بردارید و آن را پاک کنید. بهتر است گلدان ها را از نظر وجود گرد و غبار نیز بررسی کنید.

5. زمان گردگیری در بالای اتاق.

یا از داستر تلسکوپی استفاده کنید یا نردبان و خود را به اطراف حرکت دهید و قالب، گوشه ها، قسمت بالای کابینت ها و جلوهای درب کابینت بالایی را پاک کرده و دستگیره های کششی را پاک کنید. قسمت بالای یخچال و درب منفی را فراموش نکنید. می توانید فیلترهای هود دریچه را در سینک خیس کن تمیز کنید. قسمت بالای تزئینات در و پنجره تقریباً همیشه نادیده گرفته می شود.

6. پنجره ها و شیشه های

هر دری را با شیشه پاک کن خانگی تمیز کنید. سپس پرده ها یا کرکره ها را پاک کنید.

7. در قسمت بعدی، میزهای جلو و صفحه پشت را تمیز کنید.

انواع مختلفی از مواد پیشخوان وجود دارد: ورقه ورقه پلاستیک، کاشی و سرامیک ، چوب ، گرانیت ، سنگ مرمر و بتن. این منطقه جایی است که می خواهید ضد عفونی کنید و همچنین تمیز کنید. در مورد تمیز کردن گرانیت و سنگ مرمر، از پاک کننده های تجاری اجتناب کنید – آنها می توانند پوشش را از بین ببرند و در نهایت به سنگ شما آسیب می رسانند. مواد شوینده و شستشوی ملایم ظرفشویی و آب آنها را تمیز می کند و مخلوط 50-50 الکل ایزوپروپیل و آب ضد عفونی و جلای زیبایی را می دهد.

8. سایر وسایل را تمیز کنید:

اجاق گاز، یخچال، ماشین ظرفشویی، قهوه ساز و هر وسیله کوچک دیگر.

9. قسمت های کابینت های

پایه ها را پاک کنید و کشو و در را همچنین. هنگامی که قسمت جلوی انگشتان پا را زیر کابینت ها تمیز کردید، رسماً آن را به کف زمین رسانده اید.

10. با وجود این، قبل از تمیز کردن کف،

به سینک ظرفشویی برگردیدوسایل را با دست بشویید و روی حوله های پیشخوان بگذارید یا اگر به اندازه کافی کوچک هستند آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر آنها با دست شسته شده اند، آنها را خشک کرده و به جای خود برگردانید.

11. سینک ظرفشویی را آبکش کنید،

و سپس آن را با یک پاک کننده و اسفنج ملایم تمیز کنید. دفع را با دقت تمیز کرده و سپس شیر و دستگیره های سینک ظرفشویی را پاک کنید.

12. سطل آشغال را بیرون آورده و تمیز کنید قبل از تعویض کیسه زباله ، ظرف را ضد عفونی کنید.

13. زمین را جارو کنید، سپس آن را بشویید، یا هر آنچه برای مواد کف شما مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 3