درباره آشپزخانه

نحوه انتخاب هود تهویه

نحوه انتخاب هود تهویه

هنگام انتخاب هود هوا برای بازسازی آشپزخانه ، اندازه و قدرت دامنه خود را در نظر بگیرید. فرایند پخت و پز در منزل منبع شماره یک آلاینده های هوا در خانه است. برایان ولنیتس، مدیر بازاریابی Broan-NuTone، تولید کننده محصولات تهویه، می گوید. “هدف از هودهای تهویه ، جذب دود، بو، رطوبت و گرما در منبع قبل از پخش شدن آنها در خانه است.”

ملاحظات هنگام انتخاب هود تهویه

چه پیشرفت هایی برای خانه های منطقه شما استاندارد است؟

بودجه شما چقدر است؟

چه نوع دریچه ای می خواهید؟

چه ویژگی هایی می خواهید؟

داکت در مقابل هودهای غیر داکت. در حالت ایده آل، عناصر ناخواسته دود، بو، رطوبت و گرما در خارج از خانه با یک درپوش مجاری از بین می روند. بهترین راه حل بعدی، فیلتر کردن و چرخش مجدد هوا به داخل آشپزخانه با استفاده از هود تخلیه بدون کانال است. ولنیتس می گوید، کدام یک از صاحبان خانه را انتخاب می کند، اغلب به چیدمان آشپزخانه، سبک دامنه و بودجه مربوط می شود.

در حالی که هود بدون کانال هنگام پاک سازی و تعویض منظم فیلترها، عملکرد خوبی در از بین بردن چربی و بو دارد، ولنیتس می گوید آنها گرما و رطوبت خانه را از بین نمی برند.

اندازه و قدرت هودهای تهویه ، چه مجاری و چه غیر داکت، باید اندازه کافی برای کار داشته باشند. “هودها” باید در اندازه و قدرت دامنه طراحی شوند. “یک کاپوت با اندازه مناسب باید تمام عرض دامنه و حداقل 50 درصد مشعل های جلو را پوشش دهد.”

قدرت هود هود با مقدار هوای حرکتی که در CFM (فوت مکعب در دقیقه) نشان داده می شود ، کمی می شود. موسسه تهویه خانگی (HVI)، یک سازمان غیرانتفاعی که محصولات تهویه مسکونی را تأیید می کند، حداقل 40 CFM را برای هر پایه خطی توصیه می کند. در مورد آشپزخانه های گاز، قاعده کلی 1 CFM برای هر 100 BTU (واحد حرارتی انگلیس ، اندازه گیری میزان انرژی) قدرت مشعل است. ولنیتس به خریداران توصیه می کند که به دنبال محصولات دارای درجه HVI باشند.

انواع هودهای دریچه ای

زیر کابینت: ولنیتس می گوید، انتخاب اقتصادی در مورد هودهای تهویه، هود زیر کابینت بدون کانال است. با شروع از 50 دلار، این واحدهای اساسی دوباره هوا را به داخل آشپزخانه بازگردانده و بخشی از چربی و بو را در فیلترهای قابل تعویض به دام می اندازند. عملکرد کانال های خارج از درب به طور قابل توجهی افزایش می یابد. قیمت مدل های داکت شده از 175 تا 250 دلار است، بدون احتساب نصب.

دودکش دیواری

این هودهای تهویه میان رده فرم و عملکرد را در دستگاهی با قیمت متوسط ترکیب می کنند. برخلاف مدل های زیر کابینت ، این واحدها بر روی دیوار آشپزخانه نصب می شوند. به آنها “به سبک دودکش” گفته می شود زیرا شکل آنها و 151 دلار؛ پایه هرمی با ستون مستطیل در حال افزایش است و 151 دلار؛ شبیه شکل دودکش خانگی است. ولنیتس می گوید، صاحبان خانه می توانند انتظار داشته باشند كه بین 500 تا 700 دلار بپردازند، بدون احتساب نصب.

دودکش سقفی

این مدل های سطح بالاتر که “هودهای جزیره” نیز نامیده می شوند، از سقف بالای جزیره آشپزخانه به حالت تعلیق درآمده اند. از نظر مقیاس و جایگذاری چشمگیر، این هودهای محبوب در سبک های شیشه ای براق اروپایی، ضد زنگ به سبک دزدگیر و تقریباً همه چیز در این بازار ارائه می شوند. ولنیتس می گوید، صاحبان خانه می توانند انتظار داشته باشند كه بدون احتساب نصب، 1200 تا 2500 دلار بپردازند. اما وقتی صحبت از واحدهای سفارشی می شود، “آسمان حد است”.

هودهای داخلی

تهویه توکار برای ترکیب بی نقص با کابینت آشپزخانه منزل طراحی شده است و در بخشی از دیوار تعبیه شده است. این دستگاه به جای هود به سبک دودکش، به “بسته های الکتریکی” یا ماژول هایی متصل می شود که به روشی غیر سرزده سوار و کانال می شوند. قیمت ها کاملاً به کاربردهای خاص آن بستگی دارند.

امکانات

ولنیتس می گوید، به طور کلی، در گروه محصولات، با افزایش قیمت، عملکرد افزایش می یابد، کار ساکت تر می شود و کنترل ها از مکانیکی به الکترونیکی می روند. در حالی که واحدهای اساسی زیر کابینت دارای یک سوئیچ خاموش روشن دستی هستند – شاید یک فن دو سرعته باشد – واحدهای سطح بالاتر دارای کنترل دیجیتال با فن های با سرعت متغیر هستند. حتی برخی از آنها دارای حسگرهایی برای گرما و ذرات معلق هستند (ذرات ریز ماده) که به طور خودکار دمنده را خاموش و روشن می کند.

با افزایش قیمت واحدها ، از نور بهتر و روشن تری نیز برخوردار خواهند شد. به طور کلی مراحل از رشته ای به هالوژن و در واحدهای تأیید شده Energy Star ، فلورسنت حرکت می کنند. Wellnitz می گوید ، موج بعدی LED خواهد بود.

منبع : hgtv

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

72 − 65 =