درباره آشپزخانه

معرفی انواع فر و اجاق آشپزخانه

معرفی انواع فر اجاق آشپزخانه

فرهای برقی

وظیفه فن
اکثر اجاق ها الکتریکی دارای یک فن داخلی برای گردش بیشتر حرارت به طور مساوی هستند، که درجه حرارت در طول فر سازگار کند. در اجاق ها با کمک فن، هوا توسط عناصر الکتریکی در بالا و / یا پایین فر با یک فن در عقب گرم می شود. با اجاق های با کمک فن، معمولاً بسته به آنچه که می پزید، فن روشن یا خاموش است.

در اجاق های همرفت، عنصر گرمایشی به دور فن پیچیده می شود. مزایای اجاق های فن دار عبارتند از:

  • پخت و پز سریعتر است
  • پیش گرمایش معمولاً غیرضروری است
  • رنگ آمیزی یکنواخت است اما معمولاً کم رنگ و براق تر از غذایی است که در اجاق معمولی پخته می شود
  • جابجایی مجدد قفسه ها و همچنین تعویض سینی ها در نیمه پخت و پز ضروری نیست
  • به دلیل توزیع یکنواخت گرما ، برای پخت چند قفسه مناسب است
  • زمان و دمای پخت کمتر از اجاق های سنتی است – دستورالعمل های سازنده را با دقت دنبال کنید زیرا بسته به مارک و مدل متفاوت است
  • غذاهای با طعم های قوی را می توان در همان اجاق پخت و پز کرد بدون اینکه طعم ها با هم مخلوط یا منتقل شوند
  • سطح غذا ممکن است خشکتر و کمتر ترد باشد

اجاق های متعارف (استاتیک)


این موارد اکنون کمتر در دسترس هستند و عموماً در مدل های اساسی یافت می شوند. عناصر الکتریکی در کناره ها یا بالا و پایین فر قرار دارند. اینها همچنین دارای گرمایش منطقه ای هستند، به این معنی که قسمت بالای اجاق گاز معمولاً گرمتر از پایین آن است. برخی از عناصر بالا و پایین به طور مستقل کار می کنند، که برای ایجاد ترد یا قهوه ای شدن سطح برخی از مواد غذایی مناسب است.

اجاق های چند منظوره


این نوع فرها ترکیبی از فن و اجاق گاز معمولی است و حداکثر قابلیت انعطاف پذیری را برای شما فراهم می کند. بسته به نوع غذایی که می پزید می توانید از هر عملکردی جداگانه یا با هم استفاده کنید. در بعضی از مدل ها می توان از کباب پز با فن استفاده کرد و جلوه ای مشابه به یک چرخ دستی داد. یک اجاق چند منظوره برای پخت دسته ای و طبخ سنتی ایده آل است.

اجاق گاز

اجاق گازهای معمولی
دمای وسط اجاق مربوط به علامت گاز انتخاب شده است. قفسه بالایی کمی گرمتر است، قفسه پایین کمی خنک تر و کولر پایه ثابت است حرارت پهنه شده برای پخت وعده های غذایی کامل که در آن ظروف به دمای مختلفی نیاز دارند ایده آل است. گاز یک نوع گرما مرطوب تر از الکتریکی است، که به ویژه در پخت بسیار قابل توجه است. نتیجه این امر شکل ظاهری براقتر غذای شما در خارج و بافت مرطوب در داخل است.

اجاق گاز وارداتی
بسیاری از اجاق های گاز توکار که در انگلیس فروخته می شوند در اصل از همان اروپا آمده اند. مشعل ها در زیر کوره پنهان می شوند، بنابراین غذا از زیر ترد می شود. آنها برای پیتزا و شیرینی ایده آل هستند اما وسوسه نمی شوید که از صفحه پایه فر به عنوان قفسه استفاده کنید. تکنیک های پخت و پز مانند پخت فن است، گرما به طور مساوی در کل اجاق گاز توزیع می شود و طبخ غذا سریع تر است.

اجاق های دوگانه سوز

همچنین تعداد بیشتری از اجاق گازهای دوگانه سوز در بازار وجود دارد که یک اجاق گاز با یک اجاق برقی در اختیار دارند. شما در لیست بهترین اجاق های بخار دو خریدار برتر را پیدا خواهید کرد.

انواع مختلف اجاق گاز چیست؟

اجاق گاز

گاز هنوز هم محبوب ترین انتخاب در بین آشپزهای خانگی است ، که دوست دارند گرما قابل مشاهده باشد، کنترل آن آسان، سریع ، پاسخگو و قابل استفاده برای انواع تابه ها است. بیشتر منقل های گاز به جای اشتعال دکمه، از شبکه اصلی برخوردار هستند و هنگام چرخاندن دستگیره، بسیاری از آنها روشن می شوند و نیاز به فشار و نگه داشتن همزمان دکمه جرقه را از بین می برند. اجاق گاز برای راحت تر تمیز کردن می تواند از بین برود، اما با این وجود می تواند وقت گیر باشد تا بهترین حالت را داشته باشد. سراغ یک آشپزخانه با درجه بندی متنوع مشعل بروید که متناسب با انواع مختلف آشپزی باشد. باید اجاق گاز خود را به طور حرفه ای توسط یک مهندس Gas Safe ثبت نام کنید نصب کنید.

گاز روی اجاق گاز شیشه

اگر طرفدار بنزین هستید اما از آشفتگی و ریخت و پاش هایی که تمیز کردن آنها از روی اجاق گاز سنتی سخت است، سیر شده اید، این می تواند گزینه ای برای شما باشد. مشعل های گازی در بالای شیشه های سرامیکی نصب شده اند و باعث تمیز شدن سطح آن بسیار ساده تر می شوند. اما شیشه با اثر انگشت و چربی علامت گذاری می شود. مشعل ها همچنین ممکن است تمیز نباشد. آنها به همان سرعت مشعل های روی یک اجاق گاز شیشه ای و سرامیکی گرم نمی شوند، اما شما گرمای دقیق و کنترل یک اجاق گاز طبیعی را دریافت خواهید کرد.

سرامیک برقی

با اجاق گازهای سرامیکی برقی، سیستم های گرمایشی در زیر سطح شیشه سرامیک سخت پنهان شده اند. مناطق طرح دار روی سطح شیشه ، اندازه و موقعیت منبع گرما را نشان می دهد. همه دارای یک دستگاه ایمنی هستند که از گرم شدن بیش از حد شیشه سرامیک جلوگیری می کند. سطح صاف و تمیز آسان آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است. با این حال، توزیع گرما در اطراف ته قابلمه ها به خوبی هنگام پخت و پز با گاز نیست.

اجاق گازهای القایی

اجاق های القایی مستقیماً ظرف را از طریق یک سیم پیچ مسی مارپیچی در زیر سطح شیشه گرم می کنند، که انرژی را مستقیماً به ظرف انتقال می دهد. تا زمانی که ظرف مغناطیسی بر پایه آهن قرار نگیرد، سیم پیچ فعال نمی شود، بنابراین شیشه برای پختن نیازی به گرم شدن ندارد. هنگامی که ظرف را جدا کرد، اجاق گاز خنک می شود و خطر سوختگی را کاهش می دهد. اجاق های القایی به دلیل استفاده آسان، بسیار پاسخگو، بسیار کم مصرف و سریع تمیز می شوند، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

لطفا توجه داشته باشید: اگر به دلیل وجود میدان الکترومغناطیسی قدرتمندی که استفاده کرده اید، سرعت لازم را تهیه کرده اید، لازم است بررسی کنید که آیا تهیه آن ایده خوبی است؟ همچنین ممکن است برای استفاده از اجاق گاز اجاق های قدیمی مورد علاقه خود را کنار گذاشته و در ظرف های جدید مبتنی بر مغناطیس سرمایه گذاری کنید. چراغ نشانگر روی صفحه نمایش اگر نوع صحیح ظرف نباشد یا به راحتی گرم نشود، شروع به چشمک زدن می کند. تنها موارد مناسب دارای یک ماده مغناطیسی در پایه هستند، مانند چدن یا فولاد ضد زنگ. قابلمه های آلومینیومی یا مسی خالص کار نمی کنند مگر اینکه پایه با فلز مغناطیسی پیوند خورده باشد.

چگونه می توان اجاق خود را تمیز کرد

وقتی صحبت از نظافت می شود، همه ما مقصر هستیم که کمتر از بقیه آشپزخانه ها به قسمت داخلی اجاق هایمان توجه می کنیم. دور از چشم ، دور از ذهن ، درست است؟ اشتباه. چربی و تکه های کمی از مواد غذایی سوخته در اجاق گاز می تواند گرما را جذب کند و اجاق گاز را از کار بیفتد. در شفاف نگه داشتن لیوان، این بدان معنی است که می توانید در حین پخت و پز یک نگاهی پنهانی به پخت و پز خود بیندازید.

نگران نباشید، زیرا با استفاده از ابزارها و تکنیک های مناسب، تمیز کردن اجاق گاز بدون دردسر انجام می شود. برای راهنمای کامل نحوه تمیز کردن اجاق گاز خود – و تمیز نگه داشتن آن، اینجا کلیک کنید.

آیا ارزش تهیه اجاق گاز تولید گازهای حرارتی را دارد؟

تمیز کردن پیرولیتی یک عملکرد تمیز کردن اتوماتیک است که با استفاده از ترکیبی از فشار با درجه حرارت بسیار بالا، چربی و مواد باقیمانده مواد غذایی داخل محفظه پخت و پز را به خاکستر تبدیل می کند، سپس در کف فر جمع می شود. سپس می توان با تمیزکاری این کار را انجام داد. بسته به برنامه، این روند بین یک تا سه ساعت طول می کشد.

در طول چرخه تمیز کردن، گرما هر گوشه حفره اجاق را احاطه می کند. اکثر کوره های دارای این عملکرد از بسته شدن گرمای باقیمانده در طول چرخه اطمینان حاصل می کنند، به این معنی که دمای درب کوره در حین استفاده باید خنک بماند ، درست مثل عملکرد عادی. علاوه بر این ، در هنگام تمیز کردن پیرولیتی درب به طور خودکار قفل می شود و در طول چرخه باز نمی شود. تنها در صورت باز شدن چرخه و بازگشت دمای داخلی به سطح ایمن ، درب قفل می شود.

آسترهای کاتالیستی

متناوباً ، بعضی از اجاق ها بجای آن آسترهای تمیز ماندن کاتالیزوری دارند که وقتی در دمای بالا تنظیم می شوند ، کوره را به ماشین خود تمیزکننده تبدیل می کنند. هرگز نباید آنها را به صورت دستی تمیز کرد و ممکن است آسترها در طول عمر اجاق گاز نیاز به تعویض داشته باشند. بسته به اجاق گاز ، ممکن است مجبور شوید با قرار دادن اجاق در بالاترین درجه حرارت حدود یک ساعت ، آسترها را سرویس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1