درباره آشپزخانه

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

هنگام خرید ماشین ظرفشویی، مدل های امروزی تر و مدرن تر بهتر تمیز می کنند، آب بسیار کمتری مصرف می کنند و بی صدا تر از مدل های قبلی هستند. چپمن لوگسدون، یک مدیر منطقه با hhgregg ، می گوید: “هر خریدار یک ماشین ظرفشویی می خواهد و انتظار دارد دستگاه خوب تمیز کند، بی سر و صدا کار کند و ظاهر خوبی داشته باشد.”

وی می افزاید: “شما قرار است به طور متوسط 14 سال با ماشین ظرفشویی خود زندگی کنید.” و این یعنی “ارزش سرمایه گذاری خوب را دارد.”

ملاحظات هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی:

  • بودجه شما چقدر است؟
  • ماشین ظرفشویی در طراحی آشپزخانه شما کجاست؟
  • لوازم دیگر در رابطه با ماشین ظرفشویی کجا خواهند بود؟
  • بارهای شستشوی شما چقدر خواهد بود؟
  • آیا شما خیلی کارهای آشپزی سرگرم کننده انجام می دهید یا سنگین؟
  • چقدر صدا را تحمل می کنید؟

محدوده هزینه : خریداران انتظار دارند 250 دلار برای ماشین ظرفشویی پر سر و صدا با یک دکمه کنترل و وان داخلی پلاستیکی و حتی 1000 دلار برای یک ماشین ضد زنگ براق و بی صدا با کنترل های دیجیتالی پنهان و قفسه های قابل تنظیم پرداخت کنند.

اندازه و نصب : Logsdon می گوید: رایج ترین عرض ماشین ظرفشویی فروخته شده 24 اینچ است، اگرچه همیشه هنگام خرید ارائه ابعاد دقیق، کاری عاقلانه است. صاحبان خانه با گرانیت یا سایر میزهای سطح جامد باید به دنبال مدل هایی باشند که به کمد در کناره ها نصب شوند نه در قسمت زیرین میز.

اندازه داخلی : لوگسدون می گوید: “یکی از بزرگترین تغییرات در ماشین های ظرفشویی جدید، حذف صفحه پایین است.” موتورها و پمپ های کوچکتر باعث شده تا درهای ماشین ظرفشویی تقریباً تا پایین زمین گسترش یابد و فضای داخلی بزرگتر را باز کند. این به اصطلاح “وان های بلند” اکنون در همه مدل ها به جز کم هزینه ترین مدل موجود است.

سر و صدا : Logsdon می گوید، ارزش آن را دارد که کمی بیشتر برای یک مدل آرام هزینه کنید، به خصوص اگر آشپزخانه نزدیک اتاق خانواده یا اتاق خواب واقع شده باشد. خبر خوب این است که به دلیل بهبود عایق بندی ، صدای ماشین ظرفشویی جدید کمتر از مدل های قدیمی است. برای ساکت ترین افراد خارج از خانه ، انتظار داشته باشید حداقل 500 دلار به بالا بپردازید.

ظاهر : هر خریدار دستگاهی را فقط برای عملکرد آن خریداری نمی کند. برای خیلی ها مهم است که ظاهر ماشین ظرفشویی در خانه چگونه است. عناصر طراحی ضروری مانند پانل های فولاد ضد زنگ و پانل های کنترل مخفی با قیمت کمتری به ترتیب از 300 دلار و 500 دلار مقرون به صرفه تر شده اند.

خریداران همچنین حدود 150 دلار بیشتر برای وان از جنس استیل ضده زنگ پرداخت می كنند، هرچند كه این ارتقا تا حد زیادی  تزیینی است. اگرچه ممکن است یک آستر پلاستیکی با گذشت زمان تغییر رنگ دهد، اما تقریباً همیشه بیشتر از دستگاه دوام خواهد داشت.

لوگسدون می گوید: “این یکی از این عوامل نوع سبک زندگی است.” خانواده هایی که به طور مرتب سرگرم هستند، ممکن است احساس کنند پول اضافی برای یک مدل با قفسه های قابل تنظیم و رختکن قابل ارزش اند. این قفسه ها انعطاف پذیری را برای قرار دادن لیوان های ظریف شراب در یک شب و بطری های کودک در شب دیگر را فراهم می کنند. قفسه های قابل تنظیم همچنین قادر به مدیریت صفحات و بشقاب های بزرگ یا با شکل های عجیب هستند.

خریداران همچنین هزینه بیشتری برای تفلون یا یک پوشش قفسه با دوام دیگر پرداخت می کنند، که این باعث می شود قفسه های تحت پوشش پلاستیکی پایین که در نهایت متلاشی می شوند، بیشتر شود و باعث زنگ زدگی فلز زیر شود.

چرخه : لاگسدون می گوید: “اکثریت زیادی از مردم هر بار که ماشین ظرفشویی را کار می کنند از یک چرخه شستشو استفاده می کنند. یک ماشین ظرفشویی سطح پایین معمولاً دارای دو چرخه شستشو – نرمال و سبک – و همچنین خشک گرم یا خنک است. چرخه های شستشوی اضافی که در مدل های گران قیمت وجود دارد شامل شستشوی سریع برای وسایل کمی کثیف، شستشوی مخصوص ظروف شیشه ای فقط در رک و چرخه سنگین قابلمه ها است.

والدین کودکان خردسال ممکن است مدل هایی با “شستشوی مایع” (Sani-Wash) پیدا کنند که باعث گرم شدن آب تا دفع مواد ضدعفونی کننده می شود که برای تمیز کردن بطری های کودک ضروری است. لوگسدون توضیح می دهد: “برخی از مدل ها از گرما و فشار برای تبدیل آب به بخار استفاده می كنند كه به لك های مواد غذایی پخته شده بهتر نفوذ می كند.” انتظار می رود 700 دلار برای ماشین با بخار به شمال بپردازید.

سنسورهای گرد و خاک : Logsdon توضیح می دهد، سنسورهای  گرد و خاک، همچنین سنسورهای گل آلودی، سطح ذرات معلق (ذرات ریز ماده) را در آب شستشو کنترل می کنند. این فناوری به ماشین ظرفشویی اجازه می دهد تا “از” تمیز بودن ظروف “مطلع” شود، دوره های شستشو را کوتاه کرده و در این کار انرژی صرفه جویی می کند. مدل های مفاخر این فناوری با قیمتی معادل 350 دلار در دسترس هستند.

منبع: hgtv

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 + = 61