درباره آشپزخانه

راهنمای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه

راهنمای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه

قلب هر خانه آشپزخانه است و سینک ظرفشویی قطعه حیاتی آن است. شستن دست ها، شستشوی ظروف، آماده سازی غذا، استحمام توله سگ – این یکی از ویژگی های بسیار مورد استفاده در هر خانه است. گرچه برای سینک ظرفشویی جدید شما تکمیل برنامه های طراحی مهم است، همچنین بسیار مهم است که عملکرد آن نیازهای روزمره شما را برآورده کند. خرید برای خرید جدید نیازی به طاقت فرسا نیست. یک غرق عالی برای فضای شما وجود دارد و این راهنما به شما کمک می کند تا آن را پیدا کنید.

گزینه های اندازه من برای سینک ظرفشویی چیست؟

گزینه های زیادی برای اندازه سینک آشپزخانه شما وجود دارد که می تواند برای فضاهای بزرگتر از 9 اینچ طول یا بیش از 40 اینچ پیدا شود. اول هدف از سینک ظرفشویی و نحوه استفاده از آن را بدانید. به عنوان مثال، اگر به دنبال یک سینک ظرفشویی برای نصب در جزیره آشپزخانه خود هستید تا به شما در تهیه غذا کمک کند، احتمالاً فقط به یک سینک ظرفشویی کوچک که 24 اینچ طول یا کوچکتر باشد نیاز دارید.

اگر سینک ظرفشویی اصلی خود را جایگزین کنید، می خواهید کمی هم بزرگتر باشد. متداول ترین اندازه های ظرفشویی آشپزخانه 30 اینچ یا 33 اینچ است، اما اندازه استاندارد می تواند در هر نقطه بین 24 اینچ و 36 اینچ  طول باشد. عمده مواردی که هنگام خرید پیدا می کنید در این محدوده اندازه قرار می گیرند. به طور کلی ، سینک ظرفشویی های حداکثر 30 اینچ شامل یک کاسه بزرگ بزرگ است. این سینک ظرفشویی ها برای شستن قابلمه ها و قابلمه های بزرگتر بسیار عالی هستند، بنابراین برای خانواده های بزرگتر که زیاد اجاق گاز طبخ می کنند بسیار ایده آل است. اگرچه آنها وجود دارند ، اما ممکن است در یافتن یک زیر 30 “مشکل داشته باشید. غرق هایی که طول آنها بیش از 30 اینچ باشد ، معمولاً شامل دو یا چند کاسه هستند ، با این حال ، هنوز هم ممکن است برخی از غرق های تک کاسه ای در این اندازه های بزرگتر پیدا کنید.

سینک ظرفشویی های بزرگتر از 36 اینچ عمق تر نیستند. اینها به خوبی در آشپزخانه های بزرگ جای می گیرند، جایی که یک ظرفشویی آشپزخانه با اندازه کوچک یا استاندارد ممکن است در طراحی گم شود. عمق های بیشتر اغلب در آشپزخانه های حرفه ای یا محیط های صنعتی یافت می شوند ، جایی که واقعا می توان از حوضچه های بزرگ استفاده کرد.

جدا از طول ظرفشویی ، باید به عمق حوضچه ها و همچنین عرض از جلو به عقب توجه زیادی داشته باشید. کسی که ترجیح می دهد ظرف های خود را بشویید ممکن است قدردانی کند یک سینک عمیق تر برای خیساندن ، یا یک ظرفشویی گسترده تر که فضای کار کمی بیشتر را فراهم می کند.

چگونه می توان سینک ظرفشویی جدید را اندازه گیری کرد؟

ممکن است اکنون تصور کنید که اندازه سینک ظرفشویی آشپزخانه شما در چه اندازه ای باشد، اما قبل از تصمیم گیری، باید بدانید که مناسب چه چیزی است. اگر سینک ظرفشویی قدیمی را تعویض می کنید، طول و عرض دهانه محل قرارگیری سینک فعلی خود را اندازه بگیرید. برای انجام این کار، احتمالاً باید سینک ظرفشویی را بردارید. عمق کاسه ها را نیز اندازه بگیرید، زیرا یک کاسه عمیق تر از آنچه در حال حاضر دارید ممکن است نیاز به تغییراتی در لوله کشی داخل دیوار داشته باشد. شما باید بدانید که چه چیزی مناسب است و آیا لازم است در میز، کابینت یا لوله کشی شما اصلاحاتی انجام شود.

اگر قصد دارید از کاسه ای با عمق کم به سینکی با حوضچه عمیق تر بپرید، لوله کشی موجود و فضای زیر سنک را بررسی و اندازه گیری کنید. اگر حوضچه خیلی آویزان باشد، سینک به درستی تخلیه نمی شود و ممکن است لازم باشد در پشت دیوار اصلاحاتی انجام شود، به عنوان مثال لوله ای که به دیواره وارد می شود را پایین بیاورید. برای اینکه بدانید بدون تغییر چقدر عمیق تر می توانید طول لوله ای را که تخلیه سینک ظرفشویی را به سه راهی زیر سینک متصل می کند اندازه بگیرید از این لوله به عنوان دمپایین یاد می شود. اگر طول 2 اینچ باشد ، باید بتوانید یک سینک ظرفشویی جدید 2 سانتی متر عمیق تر از آنچه در حال حاضر دارید بدون هیچ مشکلی نصب کنید.

سینک های آشپزخانه سبک های مختلفی دارند؟

بعد از تعیین اندازه برای سینک ظرفشویی جدید، وقت آن است که گزینه های سبک موجود را بررسی کنید. اطلاعات زیر در کشف نوع سینک آشپزخانه که در برنامه های طراحی شما قرار می گیرد مفید خواهد بود.

سینک ظرفشویی های آشپزخانه به گونه ای طراحی شده اند که به شکافی از پیش بریده شده در آشپزخانه بریزند. این سینک ها دارای یک لبه در معرض نمایش هستند که روی میز قرار می گیرند و اغلب حاوی یک یا چند سوراخ نصب شده برای نصب شیر آب هستند. سینک ظرفشویی گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که به دنبال نصب و برداشتن آسان (در صورت لزوم) هستند و می توانند با هر نوع میز پیشخوان استفاده شوند.

سینک ظرفشویی های دیواری دقیقاً به همین شکل است – مستقیماً به دیوار آشپزخانه پیچ می شوند. این نوع سینک ها به طور معمول از چدن، پرسلان یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و برای تحمل وزن آنها به حمایت اضافی پشت دیوار نیاز دارند. با این حال، پس از نصب، جذابیت شهری یا پرنعمت آنها را به یک مرکز منحصر به فرد در آشپزخانه های با مضمون صنعتی یا مزارع کشاورزی تبدیل می کند.

سینک ظرفشویی های آماده، که به آنها سینک های میله ای نیز گفته می شود، سینک ظرفشویی های کوچک تک کاسه ای هستند که به طور معمول علاوه بر سینک ظرفشویی اصلی نصب می شوند. آنها معمولاً مختص کارهای کوچک مانند شستن دستها یا شستشوی میوه ها و سبزیجات هستند. با این حال، در یک آشپزخانه بسیار کوچک، یک سینک ظرفشویی می تواند وظایف یک سینک آشپزخانه را انجام دهد در حالی که فضای گرانبهایی را ذخیره می کند.

غرق خانه های مزرعه با داشتن کاسه های بزرگ و عمیق برای نگهداری مقدار زیادی آب طراحی شده اند و از قبل از وجود لوله کشی داخل خانه وجود داشته است . این سینک ظرفشویی ها دارای نمای جلویی هستند که یا به طور هم سطح قرار می گیرد یا روی کابینت هایی که بین آنها قرار می گیرد آویزان است. این سبک از سینک ظرفشویی را می توان در طیف گسترده ای از مواد، اندازه ها، رنگ ها و طرح ها یافت تا به خوبی در هر آشپزخانه مدرن یا سنتی جای گیرد.

سینک ظرفشویی های زیرپایین در قسمت زیرین آشپزخانه نصب می شوند و با استفاده از گیره ها یا براکت ها و چسب بسته می شوند. این امر باعث می شود که لبه سینک ظرفشویی مخفی شود، ظاهری زیبا ایجاد کند و پاکسازی اطراف سینک ظرفشویی را بسیار ساده تر کند. به دلیل نحوه پشتیبانی از این سینک ها، آنها معمولاً به یک پیشخوان سطح جامد مانند گرانیت یا کوارتز نیاز دارند.

برای ایجاد فضای متنوع متنوع تر، غرق های آشپزخانه گوشه ای در گوشه آشپزخانه شما سوار می شوند و معمولاً L شکل هستند. بسیاری از سینک ظرفشویی های گوشه ای از جنس استنلس استیل ساخته شده اند، با این وجود گزینه های دیگر مواد نیز وجود دارد. سینک ظرفشویی های گوشه ای همیشه نیاز به نصب یا افتادگی دارند.

منبع: signaturehardware.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 − 53 =