درباره آشپزخانه

راهنمای خرید انواع اجاق رومیزی یا توکار

اجاق رومیزی یا توکار

Cooktops vs Rangetops

یک راهنمای خرید و انتخاب اجاق اشپزخانه که تمام اطلاعاتی را که هنگام خرید یک آشپزخانه جدید باید بدانید در اختیار شما قرار می دهد.
یکی از منحصر به فرد ترین وسایل که معمولاً در آشپزخانه استفاده می شود، اجاق گاز است. آشپزخانه یک افزودنی عالی برای میز جزیره یا برای خانه هایی است که دارای کوره داخلی هستند. هنگام خرید اجاق مناسب، باید چند نکته را در نظر داشته باشید تا در بودجه و سبک خود باشید.

وقتی نوبت به انتخاب واحد مناسب می رسد، ممکن است بخواهید گازی یا برق بخرید. اگر فرصتی برای نصب هر کدام دارید، مطمئن شوید که مزایا و معایب این دو را بررسی کرده اید.

اجاق های سرامیکی صاف ظاهری براق دارند و نظافت آسان است. با این حال، شما باید از پاک کننده مخصوص شیشه های سرامیکی استفاده کنید. آشپزخانه های سرامیکی در رنگ های متنوعی موجود هستند که مکمل هر طرح آشپزخانه می باشد. عناصر روی اجاق گاز صاف و برقی سریعتر از عناصر کویل قدیمی گرم می شوند و اندازه آنها قابل تنظیم تر است. برخی از اجاق های سرامیکی مهر و موم شده را می توان در داخل خود قرار داد تا عملاً با سطح میز هم تراز شوند.

اجاق های گازی
مشعل های سطحی آب بندی شده برای تمیز کردن آسان می باشند. بسیاری از صفحات اجاق با مشعل های مهر و موم شده در زیر سطح میز نیز وجود دارند. و مدل های با “گاز روی شیشه” در دسترس هستند که مشعل مهر و موم شده مستقیماً روی میز سرامیک نصب می شود و تمیز کردن آسان یک صفحه صاف برقی را با عملکرد گاز ترکیب می کنند. مشعلهای مهر و موم شده “پخت” به شما امکان می دهد غذاهای ظریف بپزید کنترل دقیق دما به شما اجازه می دهد تا درجه حرارت را برای هر نیاز آشپزی کنترل کنید. بیشتر توری های چدنی و روکش مینا کاری شده قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را هم دارند.

اجاق های القایی
این اجاق گازها از برق و فناوری الکترومغناطیسی برای گرم کردن ظرف استفاده می کنند و صفحه مشعل را بسیار سردتر از مشعل تابشی گاز یا برق می کند. از آنجا که از جریان الکترومغناطیسی استفاده می شود، باید از ظروف تخت و مغناطیسی استفاده کنید، در غیر این صورت گرما تولید نمی شود. گرمایش سریعتر، کارآمدتر و سطح آشپزی ایمن تر و خنک کننده سریعتر است. فناوری پیشرفته به واحد اجازه می دهد تا صرف نظر از قطر آن، میزان خروجی انرژی را بطور خودکار با اندازه کف تابه تنظیم کند. کارآمدترین اجاق آشپزخانه در حال حاضر در بازار می باشد.

rangetops

تفاوت اجاق های توکار و همسطح با اجاق های rangetops

اگرچه این دو شباهت زیادی به هم دارند ، اما تفاوت های اساسی بین توکار و برجسته وجود دارد. در حالی که یک اجاق گاز توکار به خوبی در قسمت برش خورده میز کار شما قرار می گیرد، یک اجاق میری و برجسته بر روی یک قفسه از پیش ساخته شده برش می خورد و به ابعاد دقیق آن می رسد. به دلیل این تفاوت در نصب، کنترل های یک اجاق گاز در بالای پیشخوان قرار دارند، در حالی که کنترل های rangetop در جلوی میز قرار دارند، دسترسی آسان به کنترل های rangetop می تواند یک مشکل ایمنی در خانه با کودکان کوچک ایجاد کند.

همانطور که از نام آنها پیداست ، rangetops به معنای واقعی کلمه بخش بالایی از طیف وسیع و قدرتمند آشپزخانه است. به همین دلیل ، آنها غالباً فضای بیشتری نسبت به آشپزخانه اشغال می کنند و یک منطقه پخت و پز بزرگ را با هزینه فضای خالی ارائه می دهند. ریشه های حجیم Rangetops همچنین مجموعه ای از ویژگی های حرفه ای تر را در اختیار آنها قرار می دهد، که اغلب شامل مشعل های قوی تر و تنظیمات متنوع تر است که ممکن است شامل مشعل های اضافی یا قسمت های مشبک باشد.

با این حال، rangetops ها معمولاً فقط مدل های گازی یا برقی ارائه می دهند و پخت القایی ندارند. اگر آشپز جدی هستید یا دوست دارید باشید و آشپزخانه جادار دارید، آشپزخانه با اجاق Rangetops یک انتخاب عالی است. و در حالی که بسیاری از آشپزخانه های براق شیک و شیک هستند، طبیعت پنهان یک cooktop ظاهر پیچیده ای را ارائه می دهد که به سختی می توان آن را پذیرفت.

کیچن گروپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =