درباره آشپزخانه

راهنمای تخصصی ما برای خرید اجاق و اجاق گاز

راهنمای تخصصی خرید اجاق

اجاق یا اجاق گاز خوب باید سالها دوام داشته باشد و همان چیزی باشد که می توانید برای تولید ظروف عالی هر بار به آن اعتماد کنید. ما 56 مورد را متناسب با همه بودجه ها و سبک زندگی آزمایش کردیم تا بهترین ها را برای شما پیدا کنیم. خواه در حال تغییر کار در آشپزخانه و یا تعویض لوازم قدیمی خود باشید، اجاق گاز و اجاق گاز ضروری است. بسته به فضای زندگی و نیازهای شخصی خود، می توانید از بین اجاق گاز مستقل، اجاق گاز توکار یک نفره یا دو نفره انتخاب کنید یا اگر به اجاق گاز اضافی یا اجاق گاز اضافی نیاز دارید، اجاق گاز دوربینی می تواند انتخاب مناسب شما باشد.

متخصصان ما در موسسه خانه داری خوب، از طریق 18 اجاق گاز و 38 اجاق گاز پخته، جوشانده، برشته، سرخ کرده و کباب کردند تا به شما کمک کنند یکی از موارد مناسب را پیدا کنید.

قبل از خرید فر جدید

فرهای یک نفره: در صورت کمبود جا، در صورت تمایل به پختن غذا برای یک یا دو نفر، یا صرف زمان زیادی برای پخت و پز، اجاق های یک نفره انتخاب عالی هستند. اجاق های یک نفره حدود 60 سانتی متر قد دارند و می توانند زیر پیشخوان یا در سطح چشم شکاف داشته باشند. به یاد داشته باشید، هرچند، شما قادر به آشپزی و استفاده همزمان از کباب پز نخواهید بود.

اجاق های دوتایی: برای پخت و پز و سرگرمی خانوادگی، اجاق گاز دوتایی ممکن است انتخاب بهتری باشد. اینها تطبیق پذیری بیشتری دارند و برای خانواده ها مفید هستند. دو نوع اجاق گاز دوتایی موجود است. مدل های داخلی دوتایی وجود دارد که ابعادی در حدود 90 سانتی متر دارند و در سطح چشم کار گذاشته می شوند و مدل کوچکتر با اندازه 70 سانتی متر در زیر پیشخوان تعبیه شده است.

اجاق های دوتایی توکار معمولاً جادارتر از اجاق های کوچکتر و دوتایی هستند که در زیر پیشخوان ساخته شده اند. بهتر است شما به یک کوره بزرگتر که فضای بیشتری برای کباب یکشنبه شما فراهم می کند فکر کنید. وقتی یک مدل بدون پیشخوان باشد، لزوماً دو عدد به معنای دو برابر نیست. بعضی از مدل ها دارای اجاق دوم بسیار کوچک هستند – مناسب برای کباب کردن نسبت به پخت ظروف بزرگتر. شما ممکن است دریابید که با یک کوره تک ظرفیت بزرگ بهتر کار می کنید. کوره های دوتایی نیز از محبوبیت کمتری برخوردار هستند، بنابراین کمتر می توانید مدل های جدیدی را در بازار پیدا کنید. اگر خانواده بزرگتری با خراک فراوان برای غذا خوردن یا لذت بردن از میزبانی مهمانی های شام هستید، ممکن است دو کوره مجزا بخواهید تا گزینه مناسب تری باشد.

فرهای هوشمند

با استفاده از Wi-Fi یا بلوتوث می توانید با استفاده از تلفن هوشمند به این اجاق های جدید متصل شوید تا بتوانید آن را از اتاق دیگری در خانه خود کنترل کنید و هم از راه دور. بسته به مدل و ویژگی های خاص، شما می توانید اجاق را از راه دور کار کنید – می توانید آن را روشن و خاموش کنید یا تنظیمات را از مبل خود تنظیم نمایید، یا در راه بازگشت از محل کار خود آن را گرم کنید.

برای ذخیره تنظیمات خود برای دفعات بعدی می توانید یک اجاق هوشمند برنامه ریزی کنید تا برنامه های آشپزی شما فقط برای سلیقه شما طراحی شده باشد. اجاق های هوشمند همچنین از عملکردهای آشپزی از پیش تعیین شده برای غذاهای مختلف برخوردار هستند، بنابراین با فشار دادن یک دکمه، دردسر انتخاب تنظیم و درجه حرارت مناسب از دست شما خارج می شود. همچنین می توان از آنها به صورت دستی مانند یک اجاق استاندارد استفاده کرد.

نصب کوره داخلی

نصب اجاق گاز توکار نسبتاً ساده است، زیرا آنها متناسب با کابینت آشپزخانه شما طراحی شده اند ، اما به مواردی بیش از اینکه به راحتی در جای خود قرار بگیرید و به برق متصل شوید، احتیاج دارید. برای راهنمایی می توانید این مورد را با سازنده بررسی کنید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که فر مناسب اندازه حفره ای است که قصد استفاده از آن را دارید و فضای اطراف به شما امکان می دهد درب را کاملا باز کنید. همچنین باید بررسی کنید که مکان اجاق نزدیک منبع تغذیه ای باشد که می خواهید استفاده کنید، گاز باشد یا برق و فضای کافی در اطراف منبع تغذیه برای نصب صحیح داشته باشد. شما همچنین به سکویی نیاز دارید که بتواند وزن اجاق را تحمل کند و با فاصله کافی برای رعایت نکات ایمنی نصب و راه اندازی.

برای اطمینان خاطر و ایمنی خود، توصیه می کنیم بسته به منبع تغذیه اجاق گاز توسط مهندس برق یا مهندس ثبت شده Gas Safe نصب شود.

قبل از خرید اجاق گاز جدید

در انتخاب اجاق گاز جدید باید موارد زیادی را در نظر گرفت. در حالی که نصب اکثر آنها سریع و آسان است، نوع اجاق گاز شما به میزان زیادی توسط منبع تغذیه آشپزخانه شما تعیین می شود، چه گاز باشد، چه برقی یا دوگانه سوز با یک اجاق گاز و اجاق گاز برقی.

اجاق های مستقل و یگانه

اجاق های مستقل نصب ساده و مقرون به صرفه تر از اجاق های توکار با اجاق گاز جداگانه هستند . طراحی ها می توانند به همان اندازه شیک باشند و ظرفیت کافی کافی برای سرگرمی گروه های خانواده و دوستان را دارند. فقط کافی است وارد شوید و آماده رفتن هستید.

همچنین باید فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. یک اجاق گاز مستقل به سادگی باید در فضای بین کابینت ها و سطح کار شما در جایی که منبع سوخت وجود دارد قرار بگیرد. نوع اجاق گاز شما به دلیل تأمین سوخت آشپزخانه شما تعیین می شود. با تعداد کمی اجاق گاز دوگانه سوز با اجاق گاز و اجاق برقی، می توانید از بین گاز یا برقی یکی را انتخاب کنید. اجاق گازهای برقی نیاز به نصب توسط یک برقکار واجد شرایط دارند، زیرا آنها باید به یک سوکت 30 آمپری وصل شوند (یک سوکت برق معمولی فقط 13 آمپر است) و گاز باید به طور حرفه ای توسط یک مهندس ثبت شده Gas Safe نصب شود.

اجاق گازهای تک در مقابل دوتایی

این موضوع را در نظر بگیرید که آیا به اجاق گاز یک نفره یا اجاق گاز مضاعف نیاز دارید. اجاق های منفرد در انتهای پایین ترین محدوده قیمت اجاق گاز قرار دارند. گرچه داخل آنها جادار است، اما معمولاً در همان حفره نیز کباب پز دارند، بنابراین فضای پخت و پز کمتری از آنچه انتظار دارید خواهید داشت. همچنین نمی توانید از گریل همزمان با فر استفاده کنید، بنابراین همه کاره مانند اجاق گاز دوتایی نیستند. بعضی از اجاق های منزل نیز در پایین یک کشوی ذخیره سازی دارند که برای نگهداری سینی های برشته و پخت مفید است، اما فضای پخت را از دست خواهید داد.

اگر آشپز حرف ای هستید، اجاق های با اجاق گاز دوتایی بهترین گزینه هستند، گرچه در پرانتز قیمت بالایی هستند. متوجه خواهید شد که اجاق بالایی دارای یک کوره و همچنین یک اجاق گاز معمولی است – برخی از اجاق های گاز حتی یک کوره برقی در حفره بالایی دارند. از فر دوم نیز می توان برای گرم کردن غذا و بشقاب استفاده کرد. اجاق های با اجاق های دوتایی اگر برای خانواده ای غذا می پزید گزینه بهتری هستند زیرا از مزیت اجاق گاز بزرگ و همچنین گزینه آشپزی اضافی با کوره جداگانه برخوردار خواهید بود.

ابعاد استاندارد با اجاق های اجاق گاز منفرد و دو نفره، ارتفاع 90 سانتی متر، عرض 60 سانتی متر و عمق 60 سانتی متر است، اما همچنین می توانید عرض اجاق گاز کوچکتر 55 و 50 سانتی متر را پیدا کنید. اجاق گازهای مرتع با عرض 90 سانتی متر یا بیشتر بسیار گسترده ترند. یک اجاق گاز با کوره در سطح چشم حدود 150 سانتی متر طول دارد، بنابراین مطمئن شوید که فضای کافی را قبل از شروع مدل های مختلف داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید رنگی متناسب با تزئینات آشپزخانه خود انتخاب کنید. سیاه ، سفید ، کرم و فولاد ضد زنگ رایج ترین گزینه ها هستند.

نحوه تست اجاق و اجاق گاز

اگر آشپزخانه خود را به روز می کنید، اجاق گاز یا اجاق گاز جدید یکی از مهمترین تصمیمات شما خواهد بود. به هر حال، شما تقریباً هر روز از آن استفاده خواهید کرد و نیاز به کنار آمدن با همه چیز از کباب یکشنبه، شام های آرام یا میزبانی یک مهمانی شام دارد.

هر اجاق گاز و اجاق گاز یک سری آزمایشات پخت و پز از تفت دادن تا پخت و کباب کردن برای دیدن نحوه عملکرد آنها و پیدا کردن عملکرد آنها در زندگی واقعی دارد. بهترین ها می توانند همه این کارها را بدون مشکل انجام دهند.

آزمایش های دقیق اجاق گاز ما دقت دما و قابلیت های کباب کردن، برشته شدن و پخت آنها را پوشش می دهد. برای آزمایش این، ما یک شام رست کامل شامل مرغ، سیب زمینی رست شده و سیب خرد شده می پزیم. ما از گریل استفاده می کنیم تا ببینیم چطور یک سینی کامل نان تست می کند، کیک های پری پخته می شود و حتی یک کیک میوه ای غنی. ما بررسی می کنیم که در هنگام استفاده از اجاق گاز چگونه اجاق گاز داغ می شود، کیک های ما چگونه بالا می روند، اگر سیب زمینی ما خرد شود و اگر همزمان پخت و پز روی چندین قفسه بر روی نتایج تأثیر می گذارد.

با اجاق گاز، نه تنها اجاق های داخلی را آزمایش می کنیم بلکه عملکرد اجاق های گرم را نیز آزمایش می کنیم. این شامل زمانبندی مدت زمان جوشاندن آب در مناطق مختلف پخت و پز، احتباس گرما در هر كوره داغ، اینكه آیا گرمای ساطع شده از مناطق پخت و پز به طور مساوی توزیع می شود و تمیز كردن اجاق گاز در صورت پاشیدن بقایای پخت و پز به راحتی انجام می شود.

 مواردی را باید در نظر گرفت

گاز، برق، القایی، سرامیک … چه تفاوتی بین آنها وجود دارد؟ هر کدام چه تاثیری بر عملکرد پخت و پز و سوخت دارند چه ماهی تابه هایی نیاز خواهید داشت؟ ما تمام جوابها را میدانیم. خواه طرفدار بخارپز کردن، هم پز کردن، کباب کردن یا سرخ کردن باشید، یک آشپزخانه برای شما وجود دارد.

مهم است که به این فکر کنید که چه نوع ظروفی برای نوع اجاق گاز مناسب است. بسیاری از تولیدکنندگان علامت هایی را در پایین ظروف آشپزی خود قرار می دهند تا نشان دهند با کدام اجاق گاز یا منبع حرارتی کار می کنند. آنچه ممکن است اکنون روی اجاق گاز قدیمی شما کار کرده باشد ممکن است برای اجاق گاز جدید شما نیز مفید نباشد. اگر شک دارید، اگر در حال خرید آنلاین هستید، از یک دستیار در فروشگاه بپرسید یا به مشخصات محصول نگاه کنید.

منبع:

https://www.goodhousekeeping.com/uk/product-reviews/electricals/a656811/how-to-buy-the-best-ovens-and-cookers/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 − = 46