درباره آشپزخانه

تفاوت بین اجاق گازی و برق چیست؟

اجاق گازی و برق چیست

تفاوت بین اجاق گازی و برق چیست؟پیدا کردن اجاق گاز مناسب برای مطابقت با سبک زندگی شما مهم است. از تفت دادن استیک گرفته تا جوشاندن شکلات ذوب شده، آب پز کردن تخم مرغ گرفته تا سرخ کردن، نوع اجاق گاز شما بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد.

 در ابتدای برای خرید اجاق گاز، باید مطمئن شوید که آیا با اجاق گازی می خواهید یا برقی. هر کدام مزایای خاص خود را برای ارائه نتیجه مناسب برای شما دارند. در اینجا ما در مورد مزایای گاز و الکتریکی صحبت می کنیم تا به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کنیم.

اتصال

بسیار مهم است که فوراً تعیین کنید که آیا یک اجاق گاز حتی برای آشپزخانه شما امکان پذیر است یا خیر؟ از آنجایی که با سوخت گاز کار میکند، نیاز به اتصال به یک منبع گاز، خواه گاز طبیعی یا کپسولی دارد. اگر خانه شما مجهز به انشعاب گاز نیست به احتمال زیاد گزینه ای عملی نیست. اکثر خانه‌ها از قبل مجهز به یک اجاق برقی با یک خروجی خاص هستند تا بتوانند میزان برق مورد نیاز خود را مدیریت کنند و بنابراین نیازی به نصب حرفه‌ای ندارند.

قیمت

اگر دو اولویت اصلی شما در لیست شما کاربردی بودن و قیمت مناسب است، ما مستقیما به انها می پردازیم. از آنجایی که اجاق‌های برقی طیف وسیع‌تری از گزینه‌ها را دارند با اجاق‌های گاز کویل ارزان‌قیمت شروع می‌شود، معمولاً قیمت کمتری نسبت به محدوده گازی دارند. با این حال، وقتی بهسمت  برندهای لوکس و اجاق‌های القایی میروید، اجاق‌های برقی می‌توانند بیشتر یا به اندازه همتایان گازی خود گران باشند. بنابراین اگر به دنبال مقرون به صرفه ترین اجاق گاز هستید، احتمالا بهترین گزینه برای شما یک اجاق برقی است. در غیر این صورت، فقط باید انتخاب کنید که کدام ویژگی برای شما مهم است و قیمت ها را مقایسه کنید.

اجاق‌های گازی ظاهری

رنگ‌های مختلفی برای مطابقت با سبک آشپزخانه شما وجود دارند. اجاق با شعله تکی یا لبه به لبه، ظاهر حرفه ای تری نسبت به اجاق های برقی ارائه می دهد. آنها همچنین در گزینه های گسترده تر، از 30 تا 60 اینچ، برای قرار دادن لوازم آشپزی بیشتر عرضه می شوند. اجاق‌های برقی دارای سطح فلزی با مشعل‌های کویل یا سطح شیشه‌ای صاف هستند. آنها در عرض استاندارد 30 اینچ عرضه می شوند. بسته به مدل و محدوده قیمت، هر دو گزینه اجاق گاز دارای جزئیاتی مانند دستگیره‌های LED با نور پس‌زمینه، نمایشگرهای لمسی و غیره هستند.

ترافل شکلاتی

همیشه به گرمای فوری و پاسخ‌دهی فوری معروف بوده‌اند. با این حال، با معرفی فناوری پخت القایی به مجموعه اجاق‌های برقی، برخی از اجاق‌های برقی می‌توانند به اندازه اجاق‌های گازی پاسخگو باشند، البته اگر از نظر دما بسیار دقیق‌ترند. مشعل‌های کویل و اجاق‌های شیشه‌ای به منبع تکیه می‌کنند تا ابتدا مشعل را قبل از گرم کردن قابلمه گرم کنند که زمان و انرژی بیشتری می‌گیرد، در حالی که القایی و گاز می‌توانند مستقیماً ظرف را از منبع گرم کنند تا فرآیند را تسریع کنند.

منبع: What’s The Difference Between Gas and Electric Stoves

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

56 − = 54