درباره آشپزخانه

بهترین روش ها برای تمیز کردن کابینت آشپزخانه

تمیز کردن آشپزخانه

مشتریان اغلب می پرسند که چگونه از کابینت جدید خود مراقبت کنند. این سوال خوبی است و چندین مورد هست که باید در نظر گرفته شود. چوب در برابر تغییرات محیطی مانند رطوبت ، دما و نور واکنش نشان می دهد و حساس است. نکات زیر باید به شما کمک کند تا کمدهای چوبی خود و همچنین سایر محصولات چوبی را که در خانه و آشپزخانه دارید حفظ کنید. کنترل رطوبت با محصولات چوبی مهم است محصولات چوبی در کابینت ها، بر اساس استانداردهای خوب صنعت مبلمان، به 5٪ – 8٪ رطوبت در کارخانه تولید می شوند.

صنعت نجاری توصیه می کند که در 40 درجه سانتیگراد محیط اتاق و در محدوده رطوبت نسبی 25٪ -55٪ برای محصولات چوبی مناسب است.

 

با افزایش رطوبت، چوب منبسط می شود و با کاهش رطوبت نسبی در محیط خانه رطوبت خود را از دست داده و منقبض می شود. این انبساط و انقباض طبیعی چوب سخت می تواند در اتصالات درها و اجزای قاب قابل مشاهده باشد. قسمت های اتصالات رنگ آمیزی شده بیشتر دیده می شوند. این ویژگی طبیعی چوب را می توان در یک خانه معمولی و مطبوع در طول سال بین 25-55٪ رطوبت نسبی انتظار داشت و نقص محسوب نمی شود.

 

هر چقدر رطوبت نسبی یک خانه بیش از 55٪ باشد، محصولات چوبی آن در سطح رطوبت شدید تا حد خرابی گسترش می یابد. احتمال خرابی چوب شامل شکاف و انبساط و جداسازی درز چوب است. انبساط درب ورودی با شرایط رطوبت بالا قابل توجه می شود. اگر انبساط قابل توجهی رخ دهد، درها با باز و بسته شدن به قاب کابینت می مالند. رطوبت نسبی پایین محیط می تواند باعث کوچک شدن چوب و ایجاد ترک شود. انباشت رطوبت و انقباض چوب امری طبیعی است و نقص محسوب نمی شود و بنابراین توجیه پذیر نیست. مشکلات مربوط به رطوبت را می توان با حفظ رطوبت نسبی در محدوده 25 – 55 و دمای 40 درجه سانتیگراد به حداقل رساند.

 

توجه: چوب در معرض نور تمایل دارند به تدریج نرم شوند. نور مستقیم خورشید می تواند تأثیر چشمگیرتری داشته باشد.

 

استفاده از پاک کننده های ساینده و یا پد بر روی سطوح دولت! آنها می توانند باعث ایجاد خراش شوند. در کابینت های لمینت ممکن است خراش ها جبران ناپذیر باشند! سطوح کابینت را خشک و عاری از مایعات ایستاده نگه دارید.

 

برای کابینت های دارای رنگ آمیزی لکه: از پارچه نرم و محلول آب صابون ملایم برای از بین بردن آلودگی و چربی استفاده کنید

بلافاصله با یک پارچه تمیز بشویید و با استفاده از فشار سبک با یک پارچه نرم تمیز خشک کنید. از مالش شدید خودداری کنید، زیرا باعث افزایش لکه های براق می شود و اثر اصلی را مخدوش می کند. هرگز از صابون ها، شوینده ها یا پاک کننده های واکس مایع با مواد برش دهنده بر روی چوب استفاده نکنید. من یک مخلوط ملایم و دو فنجان آب و دو قاشق چای خوری مواد شوینده مایع ظرف را در یک بطری اسپری پیشنهاد می کنم.

 

با روکش های مات و رنگ آمیزی مات: هرگز از واکس ها روی مواد مات یا مات استفاده نکنید نگران نباشید، آنها را با استفاده از یک پارچه نرم با محلول آب و صابون ملایم تمیز کنید. بلافاصله بعد از آن را با یک دستمال تمیز و مرطوب بشویید و با یک پارچه نرم خشک کنید احتیاط: از مالش شدید خودداری کنید زیرا تمایل به ایجاد لکه های براق دارد و اثر اصلی را مخدوش می کند.

 

بهترین روش ها برای تمیز کردن انواع دیگر کابینت آشپزخانه

 

برای تمیز کردن کابینت های استنلس استیل از پاک کننده استیل استفاده کنید. حتماً دستورالعمل هایی را که با نظافتچی همراه است دنبال کنید. هرگز از اسیدها، حلال ها یا پاک کننده های ساینده که به سطح و ظاهر کلی آسیب می رسانند استفاده نکنید.

 

برای کابینت های پلاستیکی لمینت، با محلول آب و صابون ملایم تکیه داده و با استفاده از یک پارچه نرم آن را بشویید و خشک کنید. در صورت لزوم می توانید لکه های سرسخت را با ماده برش دهنده چربی پاک کنید. پس از آن با یک محلول آب صابون ملایم تمیز کنید، بشویید و خشک کنید.

 

برای کابینت های دارای ورقه های فلزی یا پانل های درج کننده: از پاک کننده های ساینده، پد های تمیز کننده، پودرها، کاغذ سنباده یا پشم استیل استفاده نکنید، زیرا این محصولات به طور دائمی به سطح و ظاهر آسیب می رسانند اسیدها، حلال ها ، پاک کننده های قلیایی یا مبتنی بر آمونیاک یا مایعات دیگر (به غیر از آب و صابون ملایم) ممکن است سطح و ظاهر را اچ کنند، اکسید کنند و یا صدمه بزنند.

 

برای از بین بردن اثرانگشت ها، لکه های روغن یا روغن: از مواد شوینده مایع ملایم (رقیق شده) و پارچه نخی و مرطوب استفاده کنید. در جهت دانه، الگو یا بافت تمیز کنید. از مالش شدید جلوگیری کنید. باقی مانده رطوبت را با یک پارچه نخی تمیز و خشک بشویید و از بین ببرید.

 

منبع: kitchenviews.blog

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − = 55