درباره آشپزخانه

ایده های آشپزخانه – یک راهنمای خرید کامل

ایده های آشپزخانه - یک راهنمای خرید کامل

ایده های آشپزخانه – یک راهنمای خرید کامل : از تهیه وعده های عصرانه خوشمزه برای خانواده گرفته تا ایجاد لذتهای آشپزی هنگام میزبانی از مهمانی های شام، اجاق گاز یکی از ضروری ترین وسایل خانه است.

 

آشپزخانه های شلوغ ممکن است چندین بار در روز از اجاق گاز استفاده کنند، به همین دلیل انتخاب یک مورد مناسب برای شما و خانواده شما بسیار ضروری است. هنگام انتخاب یک اجاق جدید، عملکرد کارآمد اغلب در بالای لیست اولویت ها است. با این حال، نیازی به سازش در سبک نیست. چه اجاق برقی یا اجاق گاز انتخاب کنید ، گزینه های شیک زیادی وجود دارد که متناسب با هر طراحی آشپزخانه است. این راهنما برای کمک به انتخاب شما طراحی شده است تا بتوانید نیازهای کامل خود را پیدا کنید.

 

چگونه می توان فضای اجاق خود را اندازه گیری کرد

بسته به سبک کوره ای که انتخاب می کنید، ممکن است به خصوص به فضای موجود توجه داشته باشید. به عنوان مثال اجاق های زیر ساخته شده باید در زیر میزهای شما قرار بگیرند. معمولاً بهتر است قبل از انتخاب اجاق گاز، با توجه ویژه به ارتفاع، فضای موجود خود را اندازه بگیرید. اگر قصد بازسازی کامل آشپزخانه را دارید، ممکن است ارزش انتخاب مدل اجاق گاز خود را در اوایل پروژه داشته باشید. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که در فضای کافی برای مناسب بودن اجاق انتخابی خود برنامه ریزی می کنید.

 

با توجه به قرارگیری اجاق گاز خود

در ابتدای هر پروژه بازسازی آشپزخانه، مهم است که برنامه ریزی کنید که در آن وسایل و عناصر اصلی خود را قرار دهید. این اساس برنامه کلی شما را تشکیل می دهد و به شما کمک می کند تا لوازم و وسایلی را خریداری کنید. مکانی که اجاق خود را قرار می دهید واقعاً به ابعاد آشپزخانه و شرایط زندگی شما بستگی دارد.

 

به یاد داشته باشید که اجاق گاز شما باید در مجاورت منبع سوخت قرار بگیرد، این امر به ویژه در خانه هایی که امکان انتقال منبع موجود وجود ندارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

به طور معمول ، قرار دادن اجاق گاز می تواند:

 

داخلی: کوره های توکار هم برای آشپزخانه های مدرن و هم برای فضاهای سنتی بیانی قابل توجه است. آنها معمولاً درون کابینت ستون تعبیه شده و در سطح چشم قرار می گیرند. این مواد به ویژه برای کسانی که غالباً با ظروف سنگین طبخ می کنند یا دسترسی به آنها در زیر اجاق گاز دشوار است مفید است. چه یک اجاق برقی توکار انتخاب کنید و چه یک اجاق گاز توکار، این یک انتخاب نفیس برای آشپزخانه های هر سبک است.

 

زیر ساخته شده: زیر کوره ساخته شده یک انتخاب محبوب است، و دلیل آن را آسان می توان فهمید. ساخته شده به طور یکپارچه در زیر کابینت آشپزخانه شما قرار می گیرد، ساخته شده در زیر اجاق ها یک روش ظریف و منسجم برای ترکیب سبک زیبا در فضای شما است. این اجاق های یکپارچه را می توانید به صورت ساخته شده در سبک های دوتایی و همچنین اجاق های سنتی منفرد خریداری کنید.

 

مستقل: برای کسانی که کوره یکپارچه نمی خواهند یا به آن احتیاج دارند، کوره های مستقل گزینه نفیس دیگری است. با این انتخاب، اجاق گاز شما ستاره اصلی نمایش است و مستقل بودن این لوازم باعث می شود که شما ابعاد کابینت خود را محدود نکنید. اغلب می توانید اجاق های برقی و مستقل گازی و همچنین اجاق های با دامنه (یا اجاق های سبک) را پیدا کنید که در آشپزخانه های سنتی عالی به نظر می رسند.

 

کوره های مستقل نیز معمولاً دارای یک صفحه آشپزخانه یکپارچه هستند، به این معنی که هر دو وسیله را به راحتی در یک مکان خواهید داشت.

 

نحوه انتخاب نوع اجاق گاز

 

علاوه بر اندازه کوره ای که انتخاب می کنید، از نظر نوع اجاق گاز نیز انتخاب های زیادی وجود دارد. هر نوع اجاق گاز و ویژگی های مربوط به آن فوایدی دارد، بنابراین مهم است که خوب فکر کنید که کدام یک برای شما مناسب است.

همرفت: اجاق های برقی و همرفت معمولاً بهترین گزینه برای ایجاد ظروف عالی هر بار هستند. کوره های همرفت با کمک فن، از توزیع یکنواخت گرما در فضای کوره برای اطمینان از سازگاری اطمینان حاصل می کنند. چه شما عاشق پخت نان باشید و چه ایجاد رست های یکشنبه انحطاطی، اجاق های همرفت باید در بالای لیست شما باشند.

 

بخار: اجاق های بخار یکی دیگر از گزینه های محبوب برای کسانی است که به دنبال روشی سالم برای تهیه وعده های غذایی هستند. با استفاده از فناوری بخار، این اجاق های برقی از هوای گرم و بخار استفاده می کنند تا عطر و طعم، رطوبت و مواد مغذی را در غذا قفل کنند.

 

چند کاره: اگر به دنبال تطبیق پذیری در انتخاب اجاق گاز هستید، یک اجاق چند منظوره می تواند برای نیازهای شما مناسب باشد. این کوره ها اغلب تنظیمات مختلفی دارند تا اطمینان حاصل شود که هر بار پخت، کباب یا غذاهای کبابی شما کاملاً پخته می شوند.

 

نحوه انتخاب اندازه فر

شاید تعجب کنید که چند اندازه فر در دسترس است. از اجاق های دوتایی گرفته تا فرهای تک نفره، ظرفیت های مختلفی برای انتخاب وجود دارد. هر ظرفیت مزایای مختلفی دارد و نوع انتخاب شما به شما و شرایط زندگی شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید که حتی در سه گزینه اندازه استاندارد ، گزینه های مختلف ظرفیت لیتر وجود دارد. ظرفیت های لیتر بزرگتر متناسب با کسانی که به فضای زیادی نیاز دارند طراحی شده است، در حالی که انواع کوچکتر برای آشپزخانه های جمع و جورتر ایده آل هستند.

کوره های منفرد: کوره های تک برای اکثر آشپزخانه ها مناسب است. آنها دارای یک بخش اصلی اجاق گاز هستند که در آن می توانید آزمایش های آشپزی خود را کاملاً پخته، کباب کرده و کبابی کنید. از اجاق های برقی توکار گرفته تا مدل های ساخته شده، اجاق های مجرد زیادی را می توانید برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

اجاق های دوتایی: اگر عاشق آشپزی هستید یا به فضای اجاق گاز چند منظوره زیادی نیاز دارید ، ممکن است یک اجاق گاز دوتایی مناسب شما باشد. این ها به طور معمول دارای دو قسمت اجاق گاز هستند که انعطاف پذیری زیادی دارند. شما می توانید مدل های اجاق گاز دوتایی ساخته شده و همچنین اجاق های دو نفره برقی را انتخاب کنید ، به این معنی که تعداد زیادی متناسب با نیاز شما موجود است.

فرهای جمع و جور: برای افراد محدود در فضا یا با خانوارهای کوچکتر، اجاق های جمع و جور مناسب شما هستند. اگر به سادگی به فضای اضافی اجاق گاز احتیاج ندارید، این گزینه های عالی است.

 

انتخاب منبع سوخت اجاق گاز

 

علاوه بر عملکرد اجاق انتخابی شما، بهتر است منبع سوخت دستگاه خود را نیز در نظر بگیرید. ممکن است توسط منبع سوختی که قبلاً دارید محدود شوید یا در مورد سبک پخت و پز خود، ترجیح خاصی داشته باشید.

اجاق گازی: کوره های گازی معمولاً در هنگام استفاده از انرژی گزینه ارزانتری در نظر گرفته می شوند، اگرچه تفاوت قابل توجهی نیست. اجاق گازهای خوب می توانند همان نتایج برقی را بدست آورند، بنابراین اگر در فضای خود به اجاق گاز احتیاج دارید دیگر نیازی به سازش در کیفیت طبخ غذا نیست. شما می توانید طیف وسیعی از مدل ها را پیدا کنید، از اجاق گاز توکار داخلی گرفته تا کوره های دارای منبع سوخت گاز ، بنابراین گزینه های زیادی نیز در دسترس است.

اجاق برقی: فرهای برقی معمولاً محبوب ترین انتخاب در آشپزخانه های معاصر هستند. با استفاده از فن فن برای کمک به توزیع گرما و دمای ثابت، اجاق های برقی برای کسانی که از آزمایش در آشپزخانه لذت می برند به ویژه به خوبی کار می کند. طیف گسترده ای از مدل ها نیز موجود است. از اجاق های دوتایی برقی گرفته تا اجاق برقی های داخلی، مطمئناً مطابقت کامل خود را پیدا خواهید کرد.

منبع سوختی را که انتخاب کردید، فراموش نکنید که میزان انرژی نوع اجاق گاز را انتخاب کنید. درجه بندی انرژی نه تنها بر روی محیط تأثیر دارد بلکه می تواند بر مبلغی که برای پرداخت قبض های انرژی خود باید پرداخت کنید نیز تأثیر بگذارد.

 

منبع: magnet.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

38 + = 46