درباره آشپزخانه

آیا آشپزخانه مهمترین جزء خانه است؟

آشپزخانه مهمترین جزء خانه

آیا آشپزخانه مهمترین جزء خانه است؟ من اخیراً دو مقاله نوشتم آیا اتاق‌های غذاخوری منسوخ می‌شوند و علم، هنر و فناوری چگونه آشپزخانه آینده را خلق می‌کنند، که باعث شد به این سوال بپرسم که آیا آشپزخانه اکنون مهم‌ترین محل خانه است؟ من این موضوع را با دکوراتورها، طراحان آشپزخانه، معماران، مشاوران املاک، ویراستاران و دوستان در داخل و خارج از تجارت طراحی بحث کردم تا نظرات آنها را بشنوم.

آشپزخانه قلب خانه است

می گویند آشپزخانه قلب خانه است. و ما باید باور کنیم که حقیقت دارد. چه کوچک و چه بزرگ، آشپزخانه مرکز خانه است. این جایی است که وعده های غذایی درست می شود – به بدن، ذهن و روح دوستان و خانواده ها در سراسر جهان سوخت می دهد. برخی می گویند در حالی که زندگی ممکن است در اتاق خواب ایجاد شود، اما مطمئناً در آشپزخانه زندگی در جریان است. برخی تمایل دارند موافق باشند در حالی که برخی دیگر چندان موافق نیستند. در این مورد شما چه نظری دارید؟

سبک زندگی تاثیر می گذارد

به نظر می رسد که بیشتر اهمیت آشپزخانه به اندازه، خانواده و سبک زندگی بستگی دارد. در خانه‌های قدیمی‌تر، آشپزخانه‌ها کوچک‌تر، جدا و از بقیه خانه‌ها جدا می‌شدند. این یک فضای محصور بود که تقریباً به طور انحصاری برای پخت و پز استفاده می شد و می توانست بسته شود تا آشفتگی را پنهان کند. خانواده و دوستان غذا می خوردند و در اتاق های ناهارخوری و نشیمن که در آن نزدیکی قرار داشتند دور هم جمع می شدند. در خانه های قدیمی اهمیت بیشتری به اتاق های غذاخوری و نشیمن داده می شد.

در حالی که آشپزخانه ها زمانی صرفاً برای پخت و پز بودند، اکنون برای زندگی نیز هستند

آشپزخانه ها برای پخت و پز بود. همه ما خاطراتی از مادرانمان (در برخی موارد پدر یا هر دو والدین) داریم که به طور خستگی ناپذیر روی میز کار می کردند، غذاهای خوشمزه، سیر کننده و مغذی تهیه می کردند که خانواده از آن لذت می بردند و با هم میل می کردند. در برخی موارد به بچه ها گفته می شد که از آشپزخانه – فضای کار مادر – دوری کنند تا مادر بتواند آماده و آشپزی کند. در بیشتر موارد، کودکان تشویق می‌شوند تا به هنر آشپزی بپیوندند و یاد بگیرند، لذت تهیه یک غذای خانوادگی یا تعطیلات، بنابراین خاطرات واقعی یک عمر را خلق می‌کنند. آشپزخانه ها اتاق های آرام و ساکتی نیستند. آنها اتاق هایی پر از انرژی، عطر و بافت هستند. آنها برای اینکه فضاهایی مفید باشند ایجاد شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 6