درباره آشپزخانه

اهمیت طراحی آشپزخانه ها

اهمیت طراحی آشپزخانه ها

آشپزخانه همیشه جایی نبود که خانواده دور هم جمع شوند

در خانه‌های متوسط و بزرگ‌، اشپزخانه ها اغلب به اندازه‌ای بزرگ بودند که یک میز به اندازه کافی بزرگ برای نشستن یک خانواده برای صبحانه، یک میان‌وعده یا یک وعده غذایی سبک، یا وعده‌های غذایی اصلی هنوز در آنجا که خانواده در آن جمع می‌شدند سرو می‌شد. وعده غذایی اصلی خانواده ها در نسل های گذشته اهمیت بسیار بیشتری نسبت به امروز داشت – که بیشتر این امر، باز هم به دلیل سبک زندگی پیچیده تر دوران مدرن است.

اهمیت اندازه آشپزخانه امروزه

امروزه اهمیت داشتن یک آشپزخانه با اندازه خوب و کارآمد بسیار مهم است. به عقیده بسیاری، این مکان مهمترین جای خانه است. در چشم مشاوران املاک قطعا اینطور است. فروش مجدد خانه تا حد زیادی به آشپزخانه آن بستگی دارد. مکان و عملکرد آن کلیدی است. آشپزخانه های امروزی باید به گونه ای ساخته شوند که جدیدتر، ساده تر و مدرن تر به نظر برسند. برای اهداف فروش مجدد، بی سابقه نیست که فروشندگان لوازم جانبی جدید را وارد کنند، رنگ و لوازم خانگی برای کمک به فروش آورده شده است. بسیاری از خریداران، وقتی خانه‌ای قدیمی‌تر با آشپزخانه کوچک‌تر را در نظر می‌گیرند، فوراً به امکانات بازسازی می‌پردازند که ممکن است شامل بازسازی، گسترش یا دمیدن دیوار برای ایجاد احساس بازتر باشد.

اهمیت فضای زندگی و غذاخوری امروزه

با توجه به اهمیت بسیار کمتری که در دوران مدرن امروزی به فضاهای جداگانه نشیمن و ناهار خوری داده می شود، به نظر می رسد اهمیت زیادی بر فضای آشپزخانه متمرکز شده است. توجه زیادی به چیدمان، طراحی و عملکرد این ناحیه شده است. هنوز هم کسانی هستند که بحث می کنند و به شما می گویند که قسمت نشیمن و اتاق غذاخوری آنها بسیار مهم است، حتی اگر فقط چند بار در سال استفاده شود. باز هم، بسیاری مدافع این سبک زندگی است.

اندازه مهم است

وقتی از تعدادی پرسیدند که آیا آشپزخانه مهمترین اتاق خانه است، نتیجه تقریباً به طور مساوی یکسان بود. کسانی که از آشپزی و سرگرمی لذت می برند، آشپزخانه را به عنوان یک فضای مهم و جدایی ناپذیر می بینند – که کمک زیادی به زندگی خانوادگی می کند، حتی اگر فضا به اندازه کافی بزرگ نباشد که بتوان در آن زندگی کرد. برای این افراد کارایی آشپزخانه بسیار مهم است. برای خانواده هایی که آشپزی و غذا خوردن بخشی از سبک زندگی و سنت آنها است، پختن، آموزش، به اشتراک گذاشتن دستور العمل ها و انتقال آنها از نسلی به نسل دیگر برای بسیاری مهم بود. و این کار در آشپزخانه، صرف نظر از اندازه، با این باور انجام می شود که آشپزی با کودک، یا به عنوان خانواده، لحظه مهمی در زندگی خانوادگی است و نباید آن را نادیده گرفت یا سهل انگاری کرد.

آشپزخانه همیشه در حال پیشرفت است

سازندگان، معماران، طراحان و مشاوران املاک همگی به این موضوع پی می‌برند، همانطور که تولیدکنندگان آشپزخانه نیز این را می‌دانند. کارایی و طراحی آشپزخانه بر اساس سبک زندگی پرمشغله و متنوع امروزی، با تفکر زیادی در مورد اینکه کجا در آینده خواهیم بود، همواره در حال تکامل است. لوازم آشپزخانه، از یخچال گرفته تا ماشین ظرفشویی و اجاق گاز نیز دائما در حال تغییر هستند. محصولات، مفاهیم و طرح های جدید هر ساله به بازار می آیند. شاید بهترین مثال در این مورد آشپزخانه 2063 باشد که در اینجا برجسته کردم. آشپزخانه ها همچنین با استفاده از مواد بازیافتی، محصولات سازگار با محیط زیست و ترکیب سبک زندگی «سبزتر» که آلودگی ما را کاهش می دهد، دوستدار محیط زیست می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 3